Zapowiedziano testy pierwszego na świecie drona pasażerskiego

Kategorie: 

Źródło: Ehang
Latające taxi, opracowane przez chińską firmę Ehang, wkrótce będzie testowane w Nevadzie. Maszyna zostanie poddana wielkiej próbie i przekonamy się czy przyczyni się do rewolucji w sektorze transportowym.

 

Władze stanu Nevada wydały zgodę firme Ehang na przetestowanie swojego wynalazku. Jest to technologia którą po raz pierwszy zaprezentowano na początku bieżącego roku w trakcie wydarzenia Consumer Electronics Show CES 2016. Dron pasażerski Ehang 184 ma spełniać się w roli autonomicznej latającej taksówki. Pojazd w najlepszym przypadku może wznieść się na wysokość ponad 3 kilometrów, udźwignąć maksymalnie 100 kilogramów ładunku i rozwinąć prędkość do 100 km/h.

Dokładnej daty jeszcze nie podano - eksperyment ma odbyć się w najbliższych miesiącach jeszcze w tym roku. Jednak aby ta latająca taksówka faktycznie mogła służyć jako nowa forma transportu, jej twórcy musieliby przede wszystkim wydłużyć maksymalny czas lotu. Na dzień dzisiejszy, Ehang 184 może przebywać w powietrzu jedynie przez 25 minut.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj