Za kilka lat powstaną bezzałogowe aparaty podwodne

Kategorie: 

www.darpa.mil
Tak jak można było się spodziewać, Stany Zjednoczone nie poprzestaną na wykorzystaniu dronów do walki w powietrzu. Amerykańska agencja DARPA ma zamiar stworzyć podwodny, bezzałogowy transpoter dronów o nazwie "Hydra".

 

Projekt zaprezentowany pod koniec sierpnia w John's Hopkins University Applied Physics Laboratory zakłada zbudowanie podwodnego bezzałogowca, który będzie mógł rozmieszczać zarówno bezzałogowe aparaty podwodne jak i latające. Inżynierowie rozważają również opracowanie specjalnych, podwodnych kapsuł dla potajemnego, podwodnego transportu wojsk.

 

Oficjalnie projekt Hydra zakłada budowę podwodnej floty dronów dla zapewnienia nadzoru, logistyki i zwiększenia możliwości ofensywnych dosłownie w każdym czasie na całym świecie. Drony mogą być również przydatne w przypadku klęsk żywiołowych, dostarczając sprzęt ratowniczy do wybrzeża, w pobliżu obszarów dotkniętych katastrofą. Podwodne bezzałogowce będą w stanie przemieszczać się po oceanach, płytkich wodach, prawdopodobnie również w systemach rzecznych.

 

Naukowcy z DARPA uważają, że pierwszą wersję demonstracyjną podwodnej sieci Hydra będą mieć do 2018 roku, jeśli znajdą się na to odpowiednie finanse. Agencja prowadzi jednocześnie podobny projekt z Lockheed Martin, którego celem jest rozwijanie bezzałogowych pojazdów i dronów w celu dostarczenia wojsk drogą powietrzną i lądową.

 

Wojna w przyszłości będzie prowadzona właśnie dzięki bezzałogowcom a Stany Zjednoczone najwyraźniej będą je posiadać w każdej postaci. Kto wie, czy kiedyś nie zostaną oddane do użytku pierwsze bezzałogowe aparaty podziemne.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/darpa-planuje-zbudowac-bezzalogowe-aparaty-podwodne

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj