Za kilka lat, ciężarówki wodorowe Nikola One pojawią się w USA i Kanadzie

Kategorie: 

Źródło: Nikola One

Za kilka lat, na amerykańskich i kanadyjskich drogach pojawią się pierwsze ciężarówki wodorowe. 1 grudnia, Nikola Motor Company zaprezentowała prototyp ekologicznego pojazdu o niesamowitych osiągach.

 

Nowa ciężarówka Nikola One wyposażona jest w silnik elektryczny, wspomagany przez ogniwa wodorowe. Takie rozwiązanie oferuje szereg korzyści - większa moc, lepsze przyspieszenie, mniejsza masa i znacznie lepszy zasięg. Taka ciężarówka może pokonać nawet 1930 km na jednym naładowaniu.

Źródło: Nikola One

Kolejna korzyść, która zadowala szczególnie wyznawców teorii globalnego ocieplenia, to brak emisji dwutlenku węgla. Obecnie największym problemem dla pojawienia się nowych wodorowych ciężarówek jest brak odpowiedniej infrastruktury. Jednak wkrótce ma się to zmienić, gdyż na terenie USA i Kanady powstanie sieć stacji, przeznaczonych dla tych pojazdów.

Źródło: Nikola One

Ciężarówki wodorowe firmy Nikola Motor Company mają pojawić się na ulicach najpóźniej w 2020 roku. Technologia w pierwszej kolejności zaleje rynek amerykański i kanadyjski, a potem, być może, również i europejski.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

"Brak emisji dwutlenku węgla"

"Brak emisji dwutlenku węgla"? Naszym źródłem życia jest tlen - a tego ubywa w tempie 10^-19/rok. Niby wodór ma być otrzymywany z elektrolizy - tylko energię (większościowo) mamy ze spalania. Jak nie samochód wodorowy - to elektrownie paliwowe emitują CO2. Na całe szczęście znaleziono sposób na zamianę CO2 w C2H5OH (i będą samochody na etanol)

Skomentuj