Xiaomi pokazał niezwykły składany smartfon

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Znane wielkie korporacje zademonstrowały już pierwsze urządzenia mobilne z giętkimi ekranami. Teraz przyszedł czas na Xiaomi. Chińska firma przedstawiła interesujące rozwiązanie – smartfon z dużym ekranem, który w każdej chwili możemy złożyć w dwóch miejscach, aby stał się mniejszy i bardziej poręczny.

 

W ostatnich miesiącach widzieliśmy już kilka ciekawych propozycji. Korporacja Samsung pokazała nam tablet, który po złożeniu zamienia się w smartfona. Jednak jako pierwsza była mało znana firma Royole z Kalifornii, która przedstawiła nam smartfon FlexPai z wyginanym ekranem. Urządzenie można złożyć na pół i również jest dość ciekawym połączeniem smartfona i tabletu.

Źródło: Royole

Można powiedzieć, że w listopadzie 2018 roku nagle otworzył nam się worek z wyginaną elektroniką, na którą czekaliśmy co najmniej kilka lat. Teraz znane firmy chwalą się już tylko wyginanymi ekranami a Xiaomi prawdopodobnie przebił je wszystkie.

 

W sieci pojawiła się reklama smartfona z dużym ekranem, który można pomniejszyć, składając go w dwóch miejscach, dzięki czemu staje się bardziej poręczny. Wyświetlacz automatycznie dostosowuje się do tej zmiany. Inne urządzenia tego typu składają się tylko w jednym miejscu niczym książka, albo posiadają dwa osobne ekrany.

Niestety nie podano żadnych szczegółowych danych na temat składanego smartfona Xiaomi. Wiadomo, że jest to prototyp i w zależności od zainteresowania, firma może podjąć decyzję o rozpoczęciu masowej produkcji. Miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj