Wynalazek polskich naukowców radykalnie przyspieszy przesył danych w internecie

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Polska po raz kolejny może zadziwić świat. Naukowcy z Politechniki Lubelskiej stworzyli w pełni optyczny przełącznik fotoniczny, który wręcz zrewolucjonizuje internet. Wynalazek pozwoli zwiększyć nawet stukrotnie przesył danych w sieci.

 

Polscy naukowcy opracowywali swoje urządzenie przez dwa lata. Jak wspominaliśmy, jego główną zaletą jest radykalne przyspieszenie przesyłu danych - ściąganie filmu z internetu może nam zająć dosłownie sekundy. Co więcej, przełącznik fotoniczny należący do naukowców z Lublina posiada większą żywotność w porównaniu do tych, które są obecnie stosowane.

 

W Centralnym Laboratorium Wdrożeń Politechniki Lubelskiej trwają obecnie badania nad nowym wynalazkiem i zakończą się one pod koniec bieżącego roku. W tym samym czasie powstanie prototyp przełącznika fotonicznego. Wynalazek należący do Polaków oczekuje teraz na przyznanie ochrony patentowej, a niektóre firmy już wyraziły zainteresowanie tą technologią.

 

 

Źródło: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3904519,wynalazek-naukowcow-z-politechniki-lubelskiej-odmieni-internet,id,t.html?cookie=1

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj