Wyginięcie krokodyli doprowadzi do katastrofy ekologicznej
Image
Nowe badania z Uniwersytetu Oksfordzkiego wykazały, że wyginięcie krokodyli będzie miało katastrofalne konsekwencje ekologiczne - prace naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Functional Ecology.
Naukowcy twierdzą, że ponad połowa krokodyli na świecie jest obecnie zagrożona wyginięciem z powodu utraty siedlisk, polowań, przyłowów w sprzęcie rybackim i tamowania rzek. Wyginięcie krokodyli spowoduje utratę różnorodnych funkcji ekologicznych, które zapewniają.
Według ekspertów około 38% różnych funkcji ekologicznych, jakie krokodyle pełnią w całym ekosystemie, jest obecnie zagrożonych utratą. Na przykład aligatory aktywnie kopią nory, które stają się ważnymi schronieniami i schronieniami dla innych gatunków, a krokodyl filipiński kontroluje populacje szkodników rolniczych.
W przyszłości naukowcy będą nadal badać funkcje krokodyli w ekologii, a także sposoby ochrony tych zwierząt.
- Dodaj komentarz
- 294 odsłon
Umierający milioner, patrzy z
Umierający milioner, patrzy z troską - na rodzinę, zgromadzoną przy łożu. Jak wy sobie dacie radę - beze mnie? Ty się ojciec, nie martw - mówi najstarszy syn, tylko zrób swoje. My sobie już radę damy
Jesiotr w Bałtyku - wyginął,
Jesiotr w Bałtyku - wyginął, i nie było - katastrofy ekologicznej. A Gawial gangesowy, to sprawa bogacenia się Hindusów. Stać ich teraz - na kremację zwłok
Dodaj komentarz