Wtryskarka FANUC Roboshot laureatką „Złotego Medalu” kieleckich targów PLASTPOL 2014

Kategorie: 

FANUC Polska

XVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to kolejne wydarzenie, na którym produkty firmy FANUC zdobywają najwyższe laury. W tym roku pośród 750 wystawców z ponad 30 krajów świata, FANUC miał okazję zaprezentować szerokiemu gronu polskich przedsiębiorców wtryskarkę Roboshot z zautomatyzowanym systemem załadunku realizowanym przez robota LR Mate 200iD. Ekspozycja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających oraz dużym uznaniem ekspertów branżowych. Wyrazem tego uznania jest Złoty Medal dla wtryskarki FANUC Roboshot, przyznany przez jury tegorocznych targów PLASTPOL.

 

FANUC Roboshot to znakomity przykład niezawodnego produktu japońskiego producenta łączący w sobie nowoczesny zespół wtryskowy z zaawansowanym sterowaniem CNC. Wtryskarka ta odznacza się najwyższą dokładnością, wyjątkowo wysoką precyzją działania oraz stabilnością procesu, bez względu na warunki zewnętrzne. FANUC Roboshot doskonale znajduje się w przemyśle medycznym, elektronicznym czy optycznym właśnie ze względu na swoją niezawodność działania oraz możliwość prowadzenia produkcji z zachowaniem bardzo wyśrubowanych norm dotyczących czystości produkcji, co jak wiadomo  jest niezbędne w tych sektorach.

 

FANUC wiele uwagi poświęca zmieniającym się potrzebom rynku i aktywnie podchodzi do pojawiających się wyzwań. Zaangażowanie firmy w problemy dotyczące ochrony środowiska widoczne są właśnie we wtryskarce FANUC Roboshot, która poza oczywistymi zaletami przekonuje do siebie także energooszczędnością. Do działania potrzebuje ona najmniej energii elektrycznej spośród wszystkich elektrycznych wtryskarek na świecie, zaliczając się jednocześnie do najbardziej przyjaznych środowisku maszyn tego typu. W maszynie FANUC Roboshot zastosowano technologię odzyskiwania energii, która umożliwia ponowne użycie energii generowanej w trakcie zwalniania pracy silnika podczas zamykania/otwierania formy oraz generowanej w stanie zamknięcia zamka kolanowego. Odzyskana energia jest efektywnie wykorzystana w systemie grzania cylindra oraz do pracy jednostki sterującej.

 

Specjalnie na potrzeby kieleckich targów firma FANUC przygotowała aplikację składającą się z dwóch elementów. Wtryskarka FANUC Roboshot zaprezentowała się w procesie produkcji elementów optycznych wymagających doskonałych parametrów wtrysku, współpracując jednocześnie z niezawodnym robotem FANUC LR Mate 200iD. W tym zestawie robot wziął na siebie ciężar transportowania delikatnych detali z wtryskarki na przenośnik. Jego niewielka waga oraz kompaktowe wymiary, które idą w parze z lepszymi osiągami w zakresie szybkości osi i udźwigu powodują, że robot FANUC LR Mate 200iD świetnie sprawdza się w integracji z innymi maszynami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj