Wszystkie samochody Tesla będą w pełni autonomiczne

Kategorie: 

Źródło: Tesla Motors

Kilka dni temu, właściciel Tesla Motors ogłosił ważną wiadomość. Od teraz każdy produkowany samochód będzie wyposażany w niezbędny zestaw urządzeń, które pozwolą na całkowicie autonomiczną jazdę. To oznacza, że samochody będą mogły samodzielnie poruszać się po jezdni, bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka.

 

Wszystkie samochody Tesla są od teraz wyposażane w zestaw ośmiu kamer, które rozmieszczane są ze wszystkich stron. Dzięki nim, maszyny będą "widzieć" wszystko co dzieje się wokół nich. W każdym pojeździe znajdzie się również kilkanaście czujników ultradźwiękowych oraz potężny komputer pokładowy NVidia Drive PX 2. Wraz z ulepszeniami, klienci będą musieli się liczyć ze wzrostem cen.

 

Jednak do końca 2017 roku, wszystkie samochody Tesla będą gotowe do samodzielnej jazdy. Zgodnie z klasyfikacją, wprowadzoną w 2013 roku przez administrację NHTSA Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych, każda Tesla będzie posiadać czwarty, najwyższy poziom autonomicznej jazdy. Do tej kategorii zalicza się pojazdy, które potrafią wykonywać wszystkie ważne zadania na jezdni oraz monitorować warunki podczas jazdy. W takiej sytuacji, kierowca wprowadza jedynie cel podróży ale obecność człowieka w samochodzie nie jest wymagana.

 

Elon Musk powiedział, że jego autonomiczne samochody będą zapewniały znacznie większy poziom bezpieczeństwa od ludzkiego kierowcy. W 2015 roku, właściciel Tesla Motors podzielił się z nami swoją wizją przyszłości, w której człowiek nie będzie mógł prowadzić samochodów, ponieważ będzie stwarzał zagrożenie na jezdni. Tak więc w przyszłym roku przekonamy się, czy autonomiczne pojazdy Tesla faktycznie będą tak bezpieczne, jak twierdzi Musk.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj