Wkrótce odbędą się pierwsze w historii wyścigi z plecakami odrzutowymi

Kategorie: 

Źródło: Jetpack Aviation

Już wkrótce będziemy świadkami narodzin nowego rodzaju sportu. Firma JetPack Aviation chce zorganizować pierwsze w historii wyścigi z plecakami odrzutowymi. Zawody odbędą się w 2019 roku, ale szczegóły pozostają nieznane.

 

Firma JetPack Aviation zajmuje się projektowaniem i tworzeniem zaawansowanych plecaków odrzutowych. Dyrektor generalny firmy, David Mayman, nie tylko osobiście testował swoje urządzenia, ale jest też jedynym na świecie licencjonowanym instruktorem latania z plecakiem odrzutowym. Stosowny certyfikat otrzymał od Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych.

 

Firma JetPack Aviation postanowiła nie tylko sprzedawać swoje wynalazki (najnowszy plecak odrzutowy JB-10 kosztuje podobno 250 tysięcy dolarów), ale też zorganizować zawody sportowe. Przez ostatnie 12 miesięcy prowadzono testy – firma sprawdzała, czy użytkownikom nie będzie grozić niebezpieczeństwo, gdy zbliżą się do siebie na niewielką odległość.

Okazuje się, że plecaki odrzutowe JB-10 nie stwarzają większego zagrożenia. Jednak zanim odbędą się pierwsze wyścigi, w pierwszej kolejności należy ustalić pewne zasady, których uczestnicy będą musieli przestrzegać – dla bezpieczeństwa swojego i innych. Rywalizacja najprawdopodobniej odbędzie się nad wodą, a w kolejnych latach być może zostanie przeniesiona na ląd.

 

Zawodnicy będą musieli przynieść swoje własne plecaki odrzutowe, albo kupić je lub wypożyczyć od firmy i przejść przez szkolenia. Urządzenia JB-10 osiągają prędkość nawet 320 km/h, więc zapowiada się całkiem ciekawe widowisko.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj