Wkrótce mogą powstać w pełni zrobotyzowane magazyny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Już wkróce roboty zabiorą ludziom większość pracy i nie chodzi tylko o zautomatyzowane fabryki. Również Pierwsza wersja dwunożnego robota Digit został przedstawiony na początku tego roku. Teraz firma Agility Robotics zaprezentowała drugą wersję - v2, która otrzymała szereg nowych możliwości i usprawnień. 

 

Jak zauważono, eksperci z firmy poprawili nogi robota, tak, że dzięki żyroskopowi może on utrzymywać równowagę na jednej nodze.  Do jego możliwości  zalicza się również zdolność przenoszenia towarów z jednego miejsca do drugiego. Ta ostatnia możliwość wydaje się być stworzona do obsługi magazynowej.

 

Według producenta, robot  jest w stanie podjąć ładunek i przenieść go w inne miejsce, a wykonując te czynności,  na każdym etapie transportu utrzymuje równowagę.  Mimo to robot nie jest jeszcze wyposażone w sztuczną inteligencję i wykonuje swoje transporty na podstawie zdefiniowanego programu.

 

Już w przyszłym roku firma, Agility Robotics planuje wprowadzenie trzeciej wersji robota humanoidalnego, która zostanie przeznaczona do sprzedaży komercyjnej i ma zawierać elementy systemu tak zwanego machine learning. Oznacza to, że jeśli ten wynalazek się sprawdzi, w najbliższym czasie zapewne pojawią się magazyny wykorzystujące te urządzenia w celu pakowania i wysyłki towarów. Można tylko zgadywać, który światowy gigant  handlu online, Ali czy Amazon, zacznie stosować takie roboty po raz pierwszy.

 

Z dużym prawdopodobieństwem oznacza to, że szykuje się kolejna rewolucja przemysłowa na skutek upowszechnienia się robotyzacji. Za kilkanaście lat nikogo nie będzie dziwić, że po drogach poruszają się autonomiczne samochody a rozładunku dokonują roboty. Zawody kuriera, kierowcy i magazyniera mogą szybko wyginąć jak kołodzieje.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj