Wkrótce mężczyźni będą mogli zachodzić w ciążę, twierdzi ekspert

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dzięki postępom w transplantologii, w niedalekiej przyszłości nie tylko kobiety, ale także mężczyźni będą mogli zachodzić w ciążę i rodzić dzieci. Takiego zdania jest dr Richard Paulson - czołowy naukowiec zajmujący się medycyną reprodukcyjną. Według specjalisty, z nowych możliwości będą chcieli skorzystać głównie transseksualiści.

 

Przeszczepu macicy dokonano już niejednokrotnie w kilku krajach świata, jednak to w Szwecji dokonano prawdziwego przełomu. W 2013 roku kobieta w wieku 36 lat przeszła transplantację, otrzymując narząd od swojej 61-letniej koleżanki. Zabieg zakończył się pełnym powodzeniem a rok później bez żadnych komplikacji urodziła zdrowe dziecko. Dało to nowe nadzieje w leczeniu niepłodności u kobiet.

 

W San Antonio w stanie Teksas odbyło się niedawno coroczne spotkanie Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu. Dr Richard Paulson, przewodniczący tego stowarzyszenia oznajmił, że możliwości wynikające z transplantologii macicy wkrótce staną się dostępne również dla mężczyzn. Ekspert powiedział wprost, że transseksualiści będą mogli przechodzić przez zabiegi i rodzić dzieci zupełnie jak kobiety. To oznacza, że pary homoseksualne, zamiast decydować się na adopcję, będą mogły starać się o własne dzieci.

Część specjalistów uważa to za nieetyczne. Sama procedura może okazać się bardzo skomplikowana, a podczas porodu prawdopodobnie nie obejdzie się bez cesarskiego cięcia. Nie wiadomo również jak w takiej sytuacji rozwinie się psychika dziecka i czy w ogóle będzie zdrowe, a także jakie będą reakcje społeczeństwa i czy takie eksperymenty wyjdą ludziom na dobre.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj