Wirtualna gotówka, chipy RFID i totalna kontrola nad społeczeństwem - witamy w nowym świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wszystkie opracowywane technologie wchodzą w życie dla naszego bezpieczeństwa. Tak przynajmniej wmawia się ludziom. Używanie haseł staje się podobno niebezpieczne, ponieważ każde hasło w pewien sposób można złamać. Dzięki nowym technologiom wchodzimy w nowy świat, gdzie gotówka będzie miała charakter wyłącznie wirtualny a każdy z nas, oczywiście dla naszego bezpieczeństwa, zamiast wymyślać trudne hasła pozwoli sobie wszczepić jakieś urządzenie lub zażyje specjalną pigułkę.

 

Ludzkość jest powoli przygotowywana na nadejście wirtualnego pieniądza. Przykładowo Australia, według profesora Rabee Tourky'ego, dyrektora Australian National University (ANU) Research School of Economics, może całkowicie zrezygnować z tradycyjnej gotówki już w ciągu najbliższych 10 lat. W jej miejsce wejdzie nowa elektroniczna waluta, coś w rodzaju Bitcoina. Wszystko to dla naszej wygody - nie będziemy musieli nosić przy sobie pieniędzy.

 

Jednak zamiast fizycznej gotówki w dalszym ciągu musielibyśmy mieć przy sobie kartę z bankomatu lub jakieś urządzenie, za pomocą którego dokonamy szybkiej, wirtualnej zapłaty, np. w sklepie. Również w tym przypadku pojawia się technologia - systemy biometryczne, które pozwolą nam w łatwy, szybki i wygodny sposób dokonać uwierzytelnienia.

Źródło: Freedigitalphotos.net

Wśród nich znajdują się czytniki linii papilarnych, urządzenia skanujące nasze oko oraz całą twarz. Pracownicy pewnego szwedzkiego biurowca otrzymują nawet możliwość wszczepienia sobie specjalnego chipa RFID, który zapewni im bezpieczeństwo oraz wygodę. Korzystanie z tej technologii nie jest jeszcze obowiązkowe.

 

W podobnym kierunku idą największe korporacje na świecie. Jonathan Leblanc z firmy Paypal, który zajmuje się opracowywaniem i testowaniem nowych wynalazków powiedział, że technologia zaszła już na tyle daleko iż można ją wręcz zintegrować z ludzkim ciałem. Jego zdaniem kolejnym krokiem dla zachowania bezpieczeństwa i zwiększenia naszej wygody jest właśnie wszczepianie pod skórę urządzeń oraz połykanie specjalnych pigułek.

Źródło: Flickr/mattza

Leblanc wymienił coś o wiele bardziej zaawansowanego niż chipy RFID - implanty mózgowe, przymocowane do naszego ciała komputery czy urządzenia połykane, które będą zasilane w naszym organizmie dzięki kwasom żołądkowym. Systemy zamiast skanować nasze oko czy linie papilarne, mogą w przyszłości brać pod uwagę serce i jego puls lub nasze naczynia krwionośne.

 

Wszystko najwyraźniej zmierza do sytuacji, w której ludzkość będzie całkowicie zintegrowana z technologią a naszej gotówki nie zobaczymy już w portfelu tylko na koncie bankowym. Nie będą to już fizyczne pieniądze a jedynie zapis w postaci liczb. Z kolei władza otrzyma kolejne skuteczne narzędzie do inwigilowania społeczeństwa - wszystko pod przykrywką bezpieczeństwa przed hakerami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika AK47

To jedyny sposób by zapobiec

To jedyny sposób by zapobiec inflacji i kontynułować wielką spiralę zadłuźenia bo jak powiedzieć ludzią że pieniądze są juź nic nie warte bo tyle by trzeba dodrukowac że roku we wszystkich drukarniach nie starczy... A to taki myk by utrzymać system monetarny czyli apę wodza nad ludem. Ale może ludzie zrozumieją że pieniądz im nie jest potrzebny jedynie zasoby i urządzenia do życia...

Portret użytkownika mikrochip

Ludzie nie będą już się

Ludzie nie będą już się zabijać za papierki, tylko za niewidoczny zapis w postaci liczb. Wtedy możni tego świata to dopiero nakradną więcej niż FED, koszty mniejsze niż farba drukarska i papier. A to co zgarną, zakupią realne złoto, klejnoty, ziemie. Gdzie tymczasem zacofana będzie kupować szpiegowskie teleekrany typu: plazmy, iphony, tablety i inne nieprzydatne gadżety.

Skomentuj