Wielka Brytania zezwoli na wprowadzenie autonomicznych samochodów

Kategorie: 

Autonomiczny samochód Google bez kierownicy - źródło: Google
Samochody autonomiczne są powoli wprowadzane w krajach, takich jak Stany Zjednoczonone, Japonia czy Szwecja. Jak się okazuje, już na początku przyszłego roku również i Wielka Brytania zezwoli na użycie tego typu pojazdów a jednocześnie rozpoczną się testy tej technologii na tamtejszych ulicach.

 

Zanim każdy z nas będzie mógł poruszać się autonomicznym samochodem, należy najpierw przeprowadzić liczne testy na ulicach. Dlatego niektóre stany w USA, takie jak Kalifornia czy Floryda, zezwoliły już na użycie tych samochodów. Testy są konieczne aby kierowcy mogli się czuć bezpiecznie, gdy pojazd będzie się samodzielnie poruszał po ulicach wraz z innymi samochodami, zatrzymywał przy skrzyżowaniach, na pasach, ewentualnie unikał przeszkód i samodzielnie szukał miejsca parkingowego.

 

Jest to trudne, ale nie niemożliwe do wykonania. W Wielkiej Brytanii, testy nad autonomicznymi pojazdami potrwają od 18 do 36 miesięcy i odbędą się w trzech miastach. Testowane będą dwa rodzaje samochodów - w pełni autonomiczne, oraz te, które można przełączyć na tryb manualny. Za kierownicą znajdować się będzie pracownik, który będzie czuwał na wypadek gdyby miało dojść do jakiejś awarii lub wypadku. Wtedy natychmiast przejmie kontrolę nad samochodem.

 

 

Źródło: BBC

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj