Wbudowane kamery w laptopach są wykorzystywane do szpiegowania ludzi

Kategorie: 

Foto: John Moll
Większość laptopów posiada wbudowaną kamerę internetową, która jak się okazuje jest wykorzystywana do tajnego szpiegowania jego właściciela. Do takich wniosków doszli naukowcy z Johns Hopkins University.

 

Ich ustalenia zostały częściowo potwierdzone przez byłego dyrektora działu technologii FBI w stanie Virginia, Marcusa Tomasa. Według niego na pewno było to możliwe na wyprodukowanych przed 2008 rokiem komputerach firmy Apple, ale z pewnością podobne możliwości istnieją również na popularnych Pecetach.

 

Jeśli laptop ma wbudowaną kamerę można uzyskać do niej dostęp i organizować sobie przekazy na żywo z życia użytkownika danego komputera. Jest to możliwość nie do przecenienia dla szpiegujących wszystko służb specjalnych. Podobne możliwości istnieją w kontekście tabletów i smartfonów, które również posiadają kamery z tyłu i z przodu i one też mogą być aktywnowane w sposób niezauważalny dla użytkowników.

 

Nowsze modele laptopów Apple zostały wyposażone w specjalne zabezpieczenie stworzone z myślą, aby zapobiegać niejawnej inwigilacji tego typu. Kamera ma być operacyjna tylko po wyraźnej zgodzie użytkownika. Pojawia się też wyraźny sygnał świetlny wskazujący, że kamera została aktywowana. Specjaliści twierdzą jednak, że można obejść i tak wyrafinowane zabezpieczenie.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kamery-w-laptopach-sa-uzywane-szpiegowania-ich-wlascicieli

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj