W Wielkiej Brytanii można już zakupić Google Glass. Czy technologia przyjmie się w Europie?

Kategorie: 

Okulary Google Glass
Okulary Google Glass to wynalazek, który wciąż znajduje się w fazie rozwoju i jest najbardziej znaną technologią noszoną, czyli taką, którą po prostu nosimy na sobie. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają już możliwość nabycia takich okularów za cenę tysiąca funtów, tj. ponad 5 tysięcy polskich złotych.

 

Pojawienie się tego urządzenia w Wielkiej Brytanii pozwoli korporacji Google udoskonalić swój wynalazek, zanim będzie szeroko dostępny na całym świecie. Oprócz przeciętnych ludzi, również i niektóre europejskie firmy są już nastawione na korzystanie z Google Glass. Tzw. technologia noszona stanie się w niedalekiej przyszłości czymś zupełnie normalnym i powszechnym.

 

Osoby które nie są w temacie informujemy, że okulary Google Glass posiadają bardzo wiele możliwości. Dzięki nim możemy na bieżąco korzystać z Internetu, zrobić zdjęcie lub nagrać film sytuacji, którą aktualnie widzimy. Posiadają system rozpoznawania głosu i za jego pomocą można korzystać z tego urządzenia. Okulary te są niczym wyświetlacze HUD (Head-Up Display) - taki mały, przenośny komputer.

 

W Stanach Zjednoczonych niektóre osoby mają możliwość korzystania z tej technologii i choć okulary te są pewną nowością, to nie wszystkim ludziom podoba się ten wynalazek. Okulary te posiadają wbudowaną kamerę, więc patrząc na kogoś, jednocześnie celujemy w niego naszą kamerą. To tak jakbyśmy chodzili z nowoczesnym telefonem komórkowym w ręku i celowalibyśmy nim w miejsce lub w ludzi, na których aktualnie patrzymy. Wiele osób po prostu nie lubi, gdy obca osoba nagrywa nas lub robi nam zdjęcie - narusza to naszą prywatność.

Źródło: stopthecyborgs.org

 

Tak właśnie ma się sytuacja z okularami Google Glass. Niektórzy domagają się nawet aby w Stanach Zjednoczonych wprowadzono zakaz noszenia tego urządzenia w miejscach publicznych. Ludzie denerwują się na widok osoby, która nosi kamerę na okularach i to właśnie w USA ukuto specjalny termin "glasshole". Dotyczy on właśnie użytkowników Google Glass i nie trzeba chyba tłumaczyć co oznacza.

 

Na rynku europejskim będzie to więc zupełna nowość i można się spodziewać podobnych sytuacji. Nie każdy przecież lubi występować przed kamerami, zwłaszcza gdy jest ona obsługiwana przez całkiem obcą osobę. Okulary Google Glass mogą odbierać przeciętnym ludziom prywatność i właśnie tego większość osób się obawia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj