W Wielkiej Brytanii hodowane są rośliny GMO, zawierające kwasy omega-3

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Jak wiadomo, kwasy tłuszczowe omega-3 mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i na rozwój naszego mózgu. Wszystkich korzyści po prostu nie sposób wymienić. Wiadomo również, że duże ilości tych kwasów znajdują się w rybach. Naukowcy powiadomili o pierwszej plantacji roślin zmodyfikowanych genetycznie (GMO), które będą produkować kwasy omega-3.

 

Pierwsza taka plantacja znajduje się w Wielkiej Brytanii w Hertfordshire i jest to faza eksperymentalna. Rośliny zostały tak zmodyfikowane, aby wytwarzały duże ilości kwasów omega-3. Już pod koniec tego miesiąca rośliny GMO zostaną pozbierane a testy potwierdzą, czy eksperyment się powiódł.

 

Roślinę, którą poddano modyfikacjom genetycznym, jest Lnicznik siewny (Camelina sativa) a naukowcy otrzymali zgodę na test od brytyjskiego Departamentu ds. Środowiska, Żywności i Obszarów Wiejskich. Wraz z prowadzonym eksperymentem wiąże się nadzieje na opracowanie alternatywy dla pozyskania kwasów omega-3, które mają bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia.

 

Naukowcy liczą również na to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zmodyfikowane genetycznie rośliny tego typu będą hodowane w całej Ameryce Północnej. Należy jednak dodać, że na całym świecie regularnie odbywają się masowe protesty przeciwko żywności GMO. We Francji przeprowadzono również badania laboratoryjne na szczurach i okazało się, że spożywanie organizmów modyfikowanych genetycznie może wywoływać wiele chorób onkologicznych.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika gostek

pierdu, pierdu... ciekawe czy

pierdu, pierdu...
ciekawe czy nasi przodkowie wiedzieli jak zbawienne są kwasy omega-3. musieli znać wszystkie tabele i przeliczniki wszak nie chorowali na wieńcówkę, nie mieli próchnicy, cukrzycy i osteoporozy. tylko mi nie piszcie o śreniej dł. życia wtedy i dziś.
naprawdę nie wiem po co naukowcy narażają się na śmieszność i prowadzą tak bzdetne sprawy.
za dużo by wszystko tutaj tłumaczyć ale jak ktoś chce naprawdę osiągną zdrowie i żyć długo to powinien skupić się nad tym na czym ewoluował nasz gatunek przez setki tysięcy lat. w wielkim skrócie: jedliśmy upolowane mięso i przekanszaliśmy zieleniną.

Skomentuj