W USA rozpocznie się sprzedaż inteligentnej broni z systemem biometrycznym

Kategorie: 

Źródło: www.armatix.us
W Stanach Zjednoczonych często dochodzi do strzelanin, w których giną niewinni ludzie. Z tego powodu, w ostatnich kilku miesiącach pracowano nad bronią, która będzie wymagała uwierzytelniania. Tak właśnie powstał pistolet iP1, opracowany przez niemieckiego producenta broni Armatrix.

 

Dotychczas taka technologia była znana głównie z filmów, jednak tzw. inteligentna broń, wymagająca autentykacji, pojawiła się właśnie w naszej rzeczywistości. Pistolet iP1 musi być zakupiony wraz ze specjalnym zegarkiem, za którego jednak płaci się oddzielnie. Zarówno broń jak i zegarek zawierają chip RFID, co chroni przed nieautoryzowanym użyciem.

Użycie pistoletu iP1 jest możliwe tylko w przypadku gdy broń i zegarek znajdują się wystarczająco blisko siebie. Tylnia część pistoletu świeci odpowiednio na zielono bądź na czerwono, gdy jest zablokowana lub odblokowana. Gdy iP1 zostanie przykładowo skradziony właścicielowi, zostanie automatycznie zablokowany wraz z jego oddaleniem się od zegarka. Istnieje również możliwość ponownego odblokowania broni poprzez wpisanie kodu PIN do zegarka.

 

 

Źródło: www.armatix.us

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj