W USA pojawiają się ławki publiczne, na których można za darmo naładować telefon komórkowy

Kategorie: 

Źródło: www.soofa.co
Przedsiębiorstwo Changing Environments, należące do Media Lab w Massachusetts Institute of Technology (MIT), opracowało specjalne ławki publiczne Soofa, wyposażone w panele słoneczne, które pozwalają każdej osobie naładować swój telefon komórkowy zupełnie za darmo.

 

Pierwsze "Soofy" zostały rozmieszczone w Bostonie. Na ten moment jest tam 8 tego typu ławek a w pobliskim mieście Wellesley umieszczono kolejne dwie. Dzięki panelom słonecznym, gromadzona jest energia a przechodnie mogą podłączyć swój telefon do jednego z dwóch portów USB.

 

Ławki te posiadają czujniki, które pobierają dane środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie powietrza czy poziom hałasu. Powyższe informacje, jak również ilość osób która odwiedziła miejsce w dany dzień, ilość dostępnej energii do naładowania telefonu komórkowego, prognoza pogody oraz lokalizacja tego typu ławek, będą udostępnione na mapie na platformie publicznej.

 

Celem tego projektu jest zachęcenie ludzi do częstszego wychodzenia z domu, zbudowanie bardziej inteligentnego i zrównoważonego miasta oraz edukowanie mieszkańców w kwestii dbania o środowisko. W niedalekiej przyszłości umieszczone zostaną kolejne ławki "Soofa".

 

 

Źródło: www.soofa.co

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj