W sklepie Amazon można zakupić robota bojowego Kuratas

Kategorie: 

Źródło: Amazon
Każdy przyzna mi rację, że w internecie można znaleźć i kupić dosłownie wszystko a mówi się, że jeśli czegoś nie ma w internecie, to to po prostu nie istnieje. W sieci można kupić wszystko, począwszy od broni palnej, pojazdów typu czołg, a na robotach wojskowych kończąc.

 

Jeśli ktoś marzy o swoim własnym robocie to informujemy, że w japońskim sklepie internetowym Amazon pojawił się ogromny, kilkutonowy egzoszkielet Kuratas. Można go zakupić za 120 milionów jenów, tj. około 1 milion dolarów. Robot został opracowany przez projektanta Kogoro Kurata i wystawiony na sprzedaż przez japońską firmę Suidobashi Heavy Industry.

 

Kuratas ma 4 metry wysokości i porusza się na kółkach z prędkością 10 km/h. Można go wyposażyć w nietypową technologię, tj. karabin maszynowy i wyrzutnię butelek na wodę. Potrafi też automatycznie wykrywać i namierzać cel a użytkownik może aktywować karabin maszynowy za pomocą... uśmiechu.

Źródło: Amazon

 

Maszynę można obsługiwać poprzez specjalną aplikację w telefonie lub bezpośrednio, po prostu wsiadając na jej pokład. Istnieje jednak kilka problemów - jeśli ktoś zdecyduje się go zakupić, to egzoszkielet zostanie dowieziony ale tylko na terenie Japonii w regionie Kantō. Kolejna sprawa jest taka, że maszyna będzie rozebrana, więc nabywca będzie musiał ją sobie poskładać. Ponadto, w zestawie nie uwzględniono broni maszynowej.

 

Trudno powiedzieć, czy znajdzie się ktoś, kto zechce nabyć robota za tak wielką sumę i poskładać go w całość. Miejmy nadzieję, że do zestawu dołączono niezbędne instrukcje. W sieci znajduje się również poradnik jak należy go obsługiwać.

 

 

Źródło: Amazon

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj