W ramach walki ze smogiem, chiński dron będzie dokonywać oprysków chemicznych

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
W Chinach zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem a władze kraju rozważają różne działania. Proponowano nawet budowę specjalnych kopuł, które ochroniłyby ludzi przed smogiem. Jednak teraz pojawiła się informacja, że specjalnie opracowany bezzałogowiec będzie rozyplać substancje chemiczne nad chińskim niebem.

 

Chińska Administracja Meteorologiczna rozpocznie w tym miesiącu testy nowo zaprojektowanego bezzałogowca, zdolnego do rozpylania substancji chemicznych w powietrzu. Mają one spowodować zamrożenie zanieczyszczeń, pozwalając im opaść na powierzchnię ziemi. Testy te będą wykonywanie na lotniskach i portach.

 

Dron został opracowany przez chińską korporację przemysłu lotniczego i przypomina paralotnię. Dzięki nowemu projektowi, bezzałogowiec ten potrafi unieść trzy razy więcej ładunku, stając się bardziej wydajnym i opłacalnym. Premier Chin Li Keqiang kilka dni temu "wypowiedział wojnę" zanieczyszczonemu powietrzu w kraju i planuje się zmniejszyć emisję pyłu PM2,5.

 

W ciągu ostatnich kilku lat, opryski chemiczne, wykorzystywane do walki ze smogiem, były wykonywane za pomocą samolotów i zmodyfikowanych bezzałogowców. Najnowszy dron jest jednak aż 90% tańszy oraz bardziej wydajny od zwykłych bezzałogowców i potrafi unieść 700 kilogramów związków chemicznych, które mogą być rozpylane w promieniu pięciu kilometrów.

 

 

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-wykorzystaja-opryski-chemiczne-walki-zanieczyszczonym-powietrzem

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj