W przyszłym roku w sklepach pojawią się pierwsze plecaki odrzutowe

Kategorie: 

Źródło: Martin Aircraft Company
Firma Martin Aircraft przewiduje, że już w przyszłym roku pojawi się możliwość nabycia pierwszych plecaków odrzutowych. Twórcy nowoczesnej, latającej maszyny mają bardzo wielkie plany, które mogą się spełnić już niedługo.

 

O plecaku odrzutowym po raz pierwszy informowaliśmy w 2013 roku a technologia miała być dostępna dla wszystkich już w tym roku. Najwyraźniej plany się nieco zmieniły i musimy jeszcze trochę poczekać. Firma Martin Aircraft jest teraz o krok bliżej od osiągnęcia swojego celu - oficjalnego zaprezentowania pierwszego plecaka odrzutowego, który trafi do sprzedaży.

 

Specjaliści z Nowej Zelandii otrzymali znaczne wsparcie ze strony chińskiej firmy KuangChi Science. Nie chodzi tylko o uzyskanie niezbędnych funduszy na sam projekt ale również o pomoc w dalszym tworzeniu plecaka odrzutowego. KuangChi Science specjalizuje się w tworzeniu metamateriałów, dzięki którym przyszła latająca maszyna stanie się między innymi lżejsza i bardziej aerodynamiczna. Co za tym idzie, technologia szybciej pojawi się w sklepach.

Źródło: Martin Aircraft Company

Na dzień dzisiejszy, plecak potrafi udźwignąć 120 kilogramów ładunku na wysokość ponad 900 metrów i może pozostać w powietrzu przez 30 minut. Technologia z pewnością zostanie jeszcze dopracowana. Przewiduje się, że sprzedaż pierwszych plecaków odrzutowych nastąpi w lato w przyszłym roku a zaraz po tym ma pojawić się bezzałogowa wersja tej maszyny. W samej Nowej Zelandii twórcy będą produkować około 500 takich urządzeń w ciągu roku. Natomiast do 2017 roku, każdy z nas będzie mógł zakupić technologię za cenę 200 tysięcy dolarów.

 

Plecak odrzutowy będzie przeznaczony praktycznie dla wszystkich. Martin Aircraft chce sprzedawać swój wynalazek firmom, służbom ratowniczym i poszukiwawczym, policji, straży pożarnej i granicznej a przede wszystkim zwykłym ludziom - pod warunkiem, że kogoś będzie stać na taką technologię. Twórcy planują również uderzyć np. w turystykę i rozrywkę oraz stworzyć symulator, który pozwoli wytrenować przyszłych pilotów.

Źródło: Martin Aircraft Company

Jako ciekawostkę warto dodać, że Glenn Martin, założyciel firmy Martin Aircraft, po raz pierwszy zaprezentował światu swój plecak odrzutowy w 2008 roku, natomiast pomysł aby opracować taką technologię pojawił się w jego głowie już w 1981 roku. Od tamtego czasu, Martin pracował nad swoim plecakiem i przekonał nawet swoją żonę aby testowała jego wynalazek.

 

 

Źródło: http://www.cnet.com/uk/news/martin-aircraft-company-brings-jetpack-joyrides-within-reach/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj