W przyszłości sztuczna inteligencja będzie mogła kandydować na prezydenta

Kategorie: 

Źródło: Watson 2016

Jak powszechnie wiadomo, sztuczna inteligencja rozwija się w dramatycznym tempie. Inteligentne roboty będą miały za zadanie między innymi zastąpić ludzkich pracowników w fabrykach, w biurowcach i w wielu innych miejscach pracy. Eksperci przewidują, że najpóźniej za 30 lat połowa ludzkości na Ziemi będzie bezrobotna, co już dziś powinno dawać wiele do myślenia. Predykcje tego typu dobitnie pokazują również w jakim kierunku zmierza ten świat.

 

Typowe prace fizyczne już dziś z powodzeniem mogą wykonywać maszyny. Sztuczna inteligencja staje się na tyle zaawansowana iż może wykonywać czynności typowe dla sekretarki, doradcy czy pracownika administracyjnego i biurowego. Niestety prędzej czy później SI stanie się równie dobra w pracy która wymaga kreatywności, więc ludzie na powiązanych z nią stanowiskach również będą mogli czuć się zagrożeni.

 

Jednak kto by pomyślał, że odpowiednio napisany program komputerowy mógłby sprawdzić się również w polityce? Coraz więcej osób zauważa że sztuczna inteligencja może być dobra dosłownie we wszystkim, więc również i w polityce. Oczywiście nie nastąpi to w najbliższym czasie, ale za kilka lat z całą pewnością rządy zaczną korzystać z SI, która będzie np. pełniła rolę doradcy.

 

Co ciekawe, niektórzy entuzjaści sztucznej inteligencji twierdzą że już w 2020 roku będzie ona mogła startować w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Według Zoltana Istvana, zwolennika transhumanizmu, program komputerowy z pewnością byłby bardziej sprawiedliwy niż człowiek, nie popełniałby tylu błędów i byłby ogólnie lepszym prezydentem. Trudno jednak stwierdzić czy świat rzeczywiście byłby lepszy za rządów programu komputerowego...

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika a.i. pesymistycznie kadetem

Nauka bez celu .Najlepsza

Nauka bez celu .Najlepsza nanotechnlogia jest ludzki organizm .Wiec wykorzystam go pobawie w zyciu co mi z nauki jak juz sie uczyc to konktetnie pod cel -zamiezyc osiagnac . Cel to moge miec 1 zeby albo wydluzyc zycie lub je naokraglo miec,a jak mam umzec za pare lat to lepiej wygodnie zyc Język A s.i.nieosiagnie nauka takiej jak ludzki umysl ,w formie programow no to jedynie rozrywka lub przemysl zrobotyzowany. No tak ale czy bede lezal bo przemysl sam pojdzie ,czy sam roboty chwyce to az wielkiego znaczenia nie ma Język zycie sie skonczy tak czy tak.

Skomentuj