W Polsce powstał pierwszy sklep bezobsługowy. To pierwszy taki supermarket w Europie

Kategorie: 

Źródło: Bio Family

Popularne na świecie marki supermarketów stopniowo automatyzują swoje sklepy. Ten sam proces można już zaobserwować nawet w Polsce. Sieć supermarketów Bio Family posiada pierwszy bezobsługowy sklep, w którym zakupy można zrobić o każdej porze – nawet w święta i niedziele wolne od handlu.

 

Bio Family to sieć należąca do Mateusza Świtalskiego, syna założyciela znanych marek, takich jak Biedronka czy Żabka. Pierwszy supermarket został otwarty w Poznaniu w listopadzie 2017 roku, a aktualnie, Bio Family posiada w sumie trzy sklepy – dwa pozostałe znajdują się w Swarzędzu i we Wrocławiu.

 

Markety Bio Family wyróżniają się na tle pozostałych sklepów. Przede wszystkim znajdziemy w nich tylko i wyłącznie zdrową żywność, organiczne warzywa i owoce itp. Są to największe sklepy w Polsce ze zdrową żywnością, a zarazem jedyne, które posiadają tylko produkty z certyfikatem Bio. Teraz sieć Bio Family zdobyła popularność ze względu na plany zautomatyzowania swoich marketów.

Sklep w Poznaniu wprowadził kasy samoobsługowe i jest otwarty przez całą dobę, ale tylko dla specjalnych klientów. Aby nim zostać, trzeba wejść w posiadanie karty Open 24/7, która pozwoli zrobić zakupy bez udziału kasjera. Dzięki temu rozwiązaniu, markety Bio Family mogą być otwarte nawet w święta i niedziele wolne od handlu, ponieważ nie będzie w nich kasjerów. Jednak wtedy, za zakupy będzie można zapłacić tylko kartą lub poprzez systemy płatności Apple Pay i Google Pay.

Market Bio Family z Poznania jest pierwszym zautomatyzowanym i całodobowym ekologicznym sklepem w całej Europie. Jeśli testy zakończą się pomyślnie, powyższe rozwiązanie zostanie wprowadzone do pozostałych supermarketów.

 

Więcej: https://familybio.pl/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj