W ludzkim mózgu odkryto "przycisk", który wyłącza świadomość człowieka

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Zespół naukowców z George Washington University dokonał wyjątkowego odkrycia. W trakcie badań, odpowiedni region w mózgu potraktowno impulsami elektrycznymi. Spowodowało to, że uczestnik badania wpadł w stan wegetatywny a po jego wyjściu nie wiedział co się dokładnie stało.

 

Przypadkowego odkrycia dokonał zespół uczonych, któremu przewodził Dr Mohamad Koubeissi a uczestnikiem badania była kobieta cierpiąca na epilepsję. Za pomocą impulsów elektrycznych stymulowano przedmurze. Jest to cienka warstwa istoty szarej, leżąca między torebką ostatnią a torebką zewnętrzną mózgu. Jej grubość wynosi 1-2 milimetry.

 

Stymulacja mózgu spowodowała, że pacjentka weszła w stan wegetatywny a gdy z niego wyszła, nie miała w ogóle pojęcia co się stało i dlaczego zasnęła. Za każdym razem gdy naukowcy stymulowali mózg, efekt był dokładnie taki sam. Nauka jest tym samym o krok bliżej do zrozumienia czym jest świadomość człowieka a odkrycie ma mieć swoje zastosowanie w medycynie.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Kiedyś grałem w kosza na

Kiedyś grałem w kosza na podwórku. Pamiętam że był bardzo słoneczy dzień. Niespodziewanie piłka spadła mi na głowę od góry. Nie odczuwałem żadnego bólu ale co mnie najbardziej zdziwiło - co chwilę urywał mi się film i nie byłem w stanie dalej grać....

Portret użytkownika Pacal

Na ciele człowieka są takie

Na ciele człowieka są takie podobno punkty zwane aku których ucisk wzglednie ukłucie powoduje np czasowe omdlenia zatem co za rewelacje o jakimś "punkcie w mózgu"? W ostatecznosći wszysto zależy od mózgu i od połączeń nerwowych pomiędzy nim a ciałem! W ostateczności, wystarczy dobry najlepiej gumowy młotek Biggrin

Portret użytkownika ajmk

Najpierw w medycynie, a potem

Najpierw w medycynie, a potem militarnie beda stosowac te technike ! 
Niedobrze sie zaczyna dziac na tym swiecie, Matrix nadchodzi wielkimi krokami, a my bedziemy tylko szczurami doswiadczalnymi na tej planecie !

Skomentuj