W Korei Południowej powstał niesamowity projekt, który łączy pralkę z bieżnią

Kategorie: 

Źródło: Electrolux Design Lab
Pewien południowokoreański projektant pokazał, jak łatwo można połączyć uprawianie sportu z codziennymi obowiązkami w domu, takimi jak pranie ubrań. Opracował on niesamowitą koncepcję zaawansowanej pralko-bieżni, która wykorzystuje energię kinetyczną, jaka powstaje w trakcie biegania.

 

Projekt został stworzony przez Si Hyeong Ryu i otrzymał dość prostą nazwę "The Wheel". Pralka sama w sobie przypomina ogromne kółko dla chomików. Jest to koncepcja zaawansowanej pralki, która powstała w ramach konkursu 2014 Electrolux Design Lab.

 

Pralka ta działa jednocześnie jako bieżnia. Wytwarzana podczas biegania energia kinetyczna jest wykorzystywana do zasilania pralki oraz wygiętego, podłużnego ekranu, na którym możemy oglądać film lub słuchać muzyki w trakcie biegu. Technologia ta daje obustronne korzyści - człowiek będzie uprawiał więcej sportu a pralka nie będzie zużywała energii elektrycznej.

 

Maszyna potrafi dodatkowo gromadzić energię dzięki panelom słonecznym. Sam proces prania jest krótszy niż w typowych pralkach i pozwala zaoszczędzić więcej wody. Technologia z pewnością przydałaby się osobom, które lubią uprawiać sport.

 

 

 

Źródło: http://electroluxdesignlab.com/2014/submission/wheel/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj