W Japonii zbudowano niezwykłego robota budowlanego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Narodowy Instytut Zaawansowanej Nauki i Technologii Przemysłowej (AIST) w Japonii opublikował film, pokazujący niezwykłego humanoidalnego robota, który może okazać się przełomowym projektem światowej robotyki. Maszyna nosi nazwę HRP-5P i posiada wiele nowatorskich funkcji.

 

Robot potrafi np. zamontować płytę gipsowo-kartonową i robi to równie dobrze, a może nawet lepiej niż człowiek. HRP-5P nie potrafi jeszcze prawidłowo używać wszystkich narzędzi, jednak już teraz jego funkcje są na tyle zaawansowane, że usprawnienie funkcji jest kwestią czasu. Robot humanoidalny jest najnowszym produktem z linii urządzeń AIST, które mogą być używane we wszystkich dziedzinach, począwszy od pracy w fabrykach, po bycie barmanem.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłość ludzkości może być powiązana z robotyką o wiele mocniej niż dotychczas sądzono. Obecnie firma Boston Dynamics wprowadza coraz to nowsze modele niezwykłych robotów inspirowanych żywymi istotami, a jedna z japońskich kawiarni już obsługuje swoich klientów za pomocą sztucznej inteligencji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj