W Japonii powstała autonomiczna robodrukarka

Kategorie: 

Źródło: Nikkei Technology
Japończycy, liderzy w dziedzinie robotyzacji, zaprezentowali prototyp autonomicznej maszyny, która dosłownie przypomina "chodzącą drukarkę". Pracownicy w biurze nie będą musieli wstawać ze swojego stanowiska w poszukiwaniu drukarki, ponieważ robot sam do niego przyjedzie.

 

Można powiedzieć, że jest to automatyzacja pełną gębą. Zakładając że pracownicy w biurowcu nie posiadają przy swoim biurku drukarki a pilnie muszą z niej skorzystać, jedyne co muszą tak naprawdę zrobić to wezwać robota (poprzez komputer czy inne urządzenie). Autonomiczna robodrukarka przyjmie zlecenie i uda się do osoby, która go wezwała.

 

Maszyna jest wyposażona w sensory, dzięki czemu potrafi unikać przeszkód i bez pomocy drugiej osoby dostać się do biurka pracownika, który go wezwał. Jednak gdy maszyna już się zjawi, osoba musi najpierw potwierdzić że to właśnie ona go przywołała. W tym celu wystarczy "pokazać" maszynie specjalną kartę (zdjęcia na dole).

 

Po dokonaniu autoryzacji, robodrukarka zaczyna drukować dokumenty a następnie odjeżdża na swoje miejsce i czeka na następne zlecenia. Takie rozwiązanie, jeśli się sprawdzi oczywiście, może zwiększyć efektywność pracowników biurowych w pracy.

 

 

Źródło: http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20140826/372423/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj