W Chinach zbudowano kilkupiętrowy budynek i willę dzięki drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: mp.weixin.qq.com
Chińczycy wykorzystują ogromne drukarki 3D do szybkiej i taniej budowy mieszkań. Właśnie pojawiła się informacja, że dzięki tej technologii zbudowano willę oraz pięciopiętrowy budynek mieszkalny.

 

Chiny są z pewnością liderem jeśli chodzi o zastosowanie drukarek 3D w budownictwie. Firma z Szanghaju WinSun Decoration Design Engineering przedstawiła budynki, które wydrukowano za pomocą ogromnej drukarki. Posiada ona aż 150 metrów długości i 6 metrów wysokości. Jak wiadomo, każda drukarka 3D wymaga "tuszu" - w tym przypadku wykorzystano odpady z budowy.

 

Za pomocą tej technologii w ciągu pięciu dni udało się wydrukować pięciopiętrowy budynek. Jak twierdzi firma, mieszkania są już wykończone i można z powodzeniem w nich mieszkać. Zwykle pojawia się pytanie czy mieszkanie w takich domach może być komfortowe, jednak zwraca się szczególną uwagę na cenę wydrukowanej i udekorowanej willi, która ma kosztować niewiele ponad 160 tysięcy dolarów.

 

Stosowanie drukarek 3D jest w tym przypadku niezwykle oszczędne, stąd tak niska cena za mieszkanie. Chińska firma wydrukowała w zeszłym roku 10 mieszkań w ciągu 10 dni i chce iść ze swoim projektem jeszcze dalej. Następnym celem będzie stworzenie 12-piętrowego wieżowca.

Źródło: mp.weixin.qq.com

 

Źródło: mp.weixin.qq.com

 

Źródło: mp.weixin.qq.com

 

 

Artykuł pochodzi ze strony: Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj