W Chinach powstał samochód obsługiwany za pomocą myśli

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Kiedyś obsługiwanie urządzeń za pomocą siły umysłu wydawało się czymś zupełnie nierealnym. Jednak rozwój technologii przyniósł coś, co jeszcze lata temu po prostu nie mieściło się w ludzkich głowach. Naukowcy tworzą obecnie przeróżne urządzenia oraz testują samoloty, bezzałogowce a nawet samochody, którymi można sterować wyłącznie przy pomocy naszego mózgu.

 

Zespół uczonych z Nankai University w Tiencinie we współpracy z chińskim producentem samochodów Great Wall Motor stworzył pojazd, którego można prowadzić "siłą woli". Wystarczy, że kierowca nosi specjalną opaskę, wyposażoną w 16 sensorów, które przesyłają impulsy z mózgu użytkownika do systemu przetwarzania danych. Jest to pierwszy chiński samochód, którego można obsługiwać za pomocą umysłu.

 

Podczas testów, kierowca potrafił bez problemu poruszać się samochodem w przód i w tył. Twórcy tej technologii twierdzą, że jest ona jeszcze we wczesnej fazie rozwoju ale jeśli uda się ją ulepszyć, wtedy każdy będzie mógł poruszać się samochodem. Projekt ten dotyczy zwłaszcza osób niepełnosprawnych.

 

 

Źródło: http://timesofindia.indiatimes.com/home/science/Mind-controlled-car-shown-off-by-Chinese-university/articleshow/48086876.cms

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj