W Chinach postawiono 10-piętrowy blok w ciągu jednego dnia

Kategorie: 

Źródło: Youtube/BROAD Group

Chińska firma budowlana Broad Group chwali się swoim najnowszym osiągnięciem, które naprawdę robi wrażenie. W ciągu jednego dnia postawiła 10-piętrowy blok mieszkalny.

 

Za głośnym sukcesem chińskiej firmy stoją prefabrykaty. Broad Group wykonała wcześniej poszczególne moduły bloku w fabryce. Każdy taki moduł zawiera już izolację, okablowanie oraz systemy wentylacyjne. Istotnym elementem tego rozwiązania jest to, że gotowe moduły bloku posiadają rozmiar kontenera, dzięki czemu z łatwością można je dostarczyć na teren budowy i połączyć w całość. Na koniec wystarczy przyłączyć budynek do sieci elektrycznej i wodnej.

 

Podsumowując, firma Broad Group chwali się, że postawiła 10-piętrowy blok w jeden dzień, po czym wyjaśnia, że zajęło jej to 28 godzin i 45 minut (czyli więcej niż jedna doba). Uwzględniono tylko pracę, polegającą na układaniu i łączeniu poszczególnych modułów bloku. Wcześniej oczywiście należało przygotować fundamenty, zbudować wszystkie moduły bloku w fabryce i przetransportować je na miejsce budowy.

 

Broad Group zapewnia, że jej budynki są bardzo trwałe i odporne na trzęsienia ziemi, a w razie potrzeby można je zdemontować i postawić w innym miejscu. Stosowany system można wykorzystać nie tylko do budowy wieżowców mieszkalnych, ale też akademików, hoteli, szpitali i innych obiektów. Chińska firma twierdzi również, że korzystając z prefabrykatów, mogłaby postawić nawet 200-piętrowy budynek.

 

Niemniej jednak tempo pracy robi wrażenie. Cały proces budowania, a raczej układania i łączenia poszczególnych modułów bloku wraz z efektem końcowym można zobaczyć na poniższym filmie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj