W Chinach pojawiają się pierwsze roboty policyjne

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Chińczycy zaczynają już korzystać z pierwszych "robo-policjantów".  Maszyny te pojawiły się w prowincji Guangdong. Dziesięć różnych inteligentnych robotów zostało rozmieszczonych w trzech portach.

 

Roboty te są pierwszymi, którym powierzono takie zadanie. Nazwane Xiao Hai, są w stanie widzieć, chodzić, mówić, słuchać i uczyć się. China Daily poinformowało, że na podstawie specjalistycznych danych, roboty potrafią także odpowiadać na pytania w 28 różnych językach i dialektach, w tym kantońskim, mandaryńskim, angielskim i japońskim.

 

Ponieważ zostały one zainstalowane z technologią rozpoznawania, dyrektor Gongbei, Zhao Min powiedział, że roboty mają także zdolność do wykrycia osób, które zachowują się podejrzliwie. Wdrożenie robotów do celów bezpieczeństwa nie jest pierwszym tego typu ruchem dla Chin.


W zeszłym miesiącu w Shenzen, w jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych również wprowadzono robota-celnika. Nazwany Anbot, patroluje wzdłuż hali odlotów portu lotniczego w Terminalu 3, jak donosi oficjalna gazeta Komunistycznej Partii Chin "People's Daily". Maszyna ta potrafi ścigać przestępców, rozpędzając się nawet do 18 km/h, oraz neutralizować ich przy pomocy paralizatora.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj