W Azji powstały pierwsze samochody wydrukowane w drukarce 3D, zasilane energią słoneczną

Kategorie: 

Źródło: Nanyang Technological University
Co można skonstruować, mając do dyspozycji drukarkę 3D i panele słoneczne? Studenci z Uniwersytetu Technologicznego w Nanyang (NTU) wydrukowali dwa samochody napędzane energią słoneczną a cała praca zajęła im rok.

 

Pierwszy samochód, NTU Venture 8, zbudowano ze 150 części, które wydrukowano w drukarce 3D. Studenci opracowali go tak, aby pojazd był lekki a kierowca miał w nim dużą przestrzeń. Samochód potrafi jechać z prędkością maksymalną 60 km/h i wystartuje w azjatyckim Shell Eco-Marathon w kategorii Urban Concept.

NTU Venture 8 - źródło: Nanyang Technological University

Tą samą metodą powstał również drugi niewielki, trójkołowy pojazd NTU Venture 9, który potrafi się przechylać i wykonywać ostre zakręty przy jednoczesnej niewielkiej utracie prędkości. Studenci czerpali inspirację z wyścigów motocyklowych.

NTU Venture 9 - źródło: Nanyang Technological University

Uniwersytet Technologiczny w Nanyang opracował pierwsze w Singapurze samochody za pomocą drukarki 3D, które napędzane są energią słoneczną. Uważa się również, że powyższe pojazdy należą do pierwszych jakie powstały na kontynencie azjatyckim.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj