W Austrii odbyła się prezentacja latającego samochodu Aeromobil

Kategorie: 

Źródło: AeroMobil
Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj w Austrii odbyła się prezentacja najbardziej zaawansowanego latającego samochodu Aeromobil. Twórcy zapowiadają, że chcą jako pierwsi wprowadzić swoją maszynę na rynek.

 

Prezentacja latającego samochodu odbyła się na festiwalu Pioneers Festival, który odbył się w Wiedniu. Współzałożyciel firmy AeroMobil Štefan Klein powiedział, że prace nad projektem trwały tak naprawdę aż 25 lat. Dopiero teraz świat ujrzał ostateczną koncepcję hybrydy samochodu i samolotu.

 

Niestety pojazd wciąż nie jest możliwy do zakupienia. Twórcy nie wystawią go jeszcze na sprzedaż, ponieważ chcą się najpierw upewnić że ich latający samochód będzie gotowy do masowej produkcji.

 

"Chcemy być poważną firmą. To nie jest zabawka - nie budujemy rekwizytów do hollywoodzkiego filmu" - powiedział współzałożyciel firmy Juraj Vaculík.

 

Stwierdzono jednak iż cena samochodu Aeromobil znajdzie się pomiędzy ceną, jaką damy za supersamochód, a ceną za mały samolot. Jednak prowadzenie tej maszyny w powietrzu jest podobno bardzo łatwe i nie wymaga specjalnych zdolności.

 

Przy okazji, twórcy właśnie zamieścili w sieci kolejne nagranie swojego latającego samochodu. Zaprezentowano wnętrze maszyny a kierowca wzbił się w powietrze i wylądował na ziemi, nie wykorzystując w tym celu lotniska. Od teraz projekt wszedł w fazę regularnych testów i już niedługo powinno dojść do masowej produkcji.

 

 

Na podstawie: Wired.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj