W Australii odbył się pierwszy test pilotażowy autonomicznego pociągu towarowego

Kategorie: 

Źródło: Rio Tinto

Rio Tinto, brytyjsko-australijskie przedsiębiorstwo wydobywcze ma zamiar wprowadzić autonomiczne pociągi, przeznaczone do transportu rudy żelaza z kopalń do portów. Pierwszy test pilotażowy nowej technologii zakończył się pełnym powodzeniem.

 

Pierwszy w Australii samojeżdżący pociąg towarowy wykonał jazdę próbną w regionie Pilbara w Australii Zachodniej. Maszyna po raz pierwszy samodzielnie pokonała niemal 100-kilometrową trasę. Rio Tinto ma zamiar już w przyszłym roku całkowicie zautomatyzować transport ciężki.

 

Autonomiczne pociągi towarowe mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo oraz produktywność. Jednak zanim samojeżdżące maszyny będą gotowe do regularnego transportu surowców bez udziału, przedsiębiorstwo koniecznie musi się upewnić, że technologia będzie spełniała wszystkie kryteria.

 

Rio Tinto to trzeci pod względem wielkości koncern wydobywczy na świecie i jest liderem we wdrażaniu innowacji oraz autonomizacji, która odmieni przemysł wydobywczy. Przedsiębiorstwo operuje w regionie Pilbara około 200 lokomotyw na torze o długości ponad 1 700 kilometrów i transportuje rudę żelaza z 16 kopalń do 4 portów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj