Volvo wprowadzi autonomiczne pojazdy w 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: Autoliv/Volvo
Szwedzkie przedsiębiorstwo Volvo wraz z firmą Automotiv, która zajmuje się systemami bezpieczeństwa w samochodach, chce już w 2017 roku wprowadzić autonomiczne samochody. Projekt Drive Me zostanie wdrożony w mieście Göteborg i będzie dostępny dla wszystkich ludzi.

 

Prace nad autonomicznymi pojazdami trwają w wielu krajach świata, ale Szwecja planuje udostępnić te samojeżdżące maszyny dla mieszkańców już za kilka lat - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nastąpi to za dwa lata. Projekt Drive Me powstał w 2013 roku i posiada do swojej dyspozycji dokładnie 100 autonomicznych samochodów.

 

Pojazdy będą poruszać się w warunkach jakie normalnie panują na ulicach - bez względu na pogodę czy duży ruch. Prawdopodobnie będą to testy pilotażowe, lecz samochody będą dostępne dla wszystkich ludzi w formie taksówek. Nie wiadomo jeszcze czy taka podróż będzie płatna.

 

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że autonomiczne samochody nie będą stwarzać zagrożenia dla otoczenia i będą wystarczająco bezpieczne dla ludzi. Zresztą technologia ta musi wykazać się przede wszystkim bezpieczeństwem - uważa się, że samojeżdżące samochody ograniczą liczbę wypadków o ponad 90%.

 

 

Źródło: http://www.popsci.com/automotive-safety-giant-autoliv-to-help-develop-autonomous-systems-with-volvo

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Skomentuj