User Experience - podstawą do zdobycia nowych klientów

Kategorie: 

Źródło: https://www.freepik.com/

Znaczenie Internetu w biznesie. Marketing szeptany jest jednym z najbardziej efektywnych rodzajów marketingu. Jednak czasy gdy ten rodzaj marketingu był jedynym już dawno przeminęły, a marketing stał się rozbudowaną dziedziną. Coraz więcej produktów reklamuje się oraz sprzedaje poprzez Internet, co wymaga odpowiedniego przygotowania stron oraz UX. Czym jest UX i jak wpływa na zdobywanie klientów?

 

UX - doświadczenie użytkownika.

User Experience w skrócie UX jest to nic innego jak doświadczenie użytkownika towarzyszące mu w czasie korzystania z produktu. UX jest to subiektywne doświadczenie użytkownika, które może być albo pozytywne, albo negatywne. Trudno jest zadbać, aby każdy użytkownik był zadowolony ze swoich doświadczeń związanych z produktem. Jednak nie jest to problem, bo czymś, co się liczy najbardziej jest User Experience naszej grupy docelowej. UX jest to całość wrażeń, jakie odczuwa użytkownik naszego produktu. Termin User Experience jest używany głównie w stosunku do stron internetowych, oprogramowań oraz urządzeń elektrycznych. Komputery osobiste nie odniosłyby sukcesu gdyby nie doświadczenia użytkowników. Przez wiele czasu zaniedbywano wygodę użytkownika przy projektowaniu komputerów, lecz taka technika nie przynosiła im popularności. Dopiero poprawienie UX użytkowników komputera uczyniło komputery osobiste czymś popularnym. Jednak jak powinno wyglądać dobre UX?

User Experience - jak zadbać o dobre UX?

 Już na starcie warto zauważyć, że zaprojektowanie UX nie jest trudne, natomiast zaprojektowanie dobrego UX jest bardzo trudne. Zaprojektowanie UX (https://ux-pm.pl/), które ma przyciągnąć wiele klientów nie jest proste. Aby móc tego dokonać musimy mieć wiedzę w takich dziedzinach jak psychologia. Psychologia jest bardzo ważnym elementem przy projektowaniu UX naszego produktu, ponieważ doświadczenia emocjonalne naszych użytkowników nie mogą być przypadkowe. Musimy z wyprzedzeniem zastosować techniki, które wywołają określoną i zamierzoną reakcję naszych użytkowników. Projektant UX musi mieć odpowiednie poczucie estetyki oraz musi potrafić się wczuć w oczekiwania przyszłego użytkownika. Dobry projektant UX potrafi stworzyć stronę, z której korzystanie będzie czystą przyjemnością. Natomiast jakie korzyści niesie za sobą dobrze przygotowane UX?

Znaczenie UX.

Odpowiednio zaprojektowany produkt lub usługa sprawiają, że korzystanie z nich jest bardzo intuicyjne i wygodne dla przeciętnego użytkownika. Dzisiejszy kupujący nie kieruje się już tylko ceną i jakością towaru, ponieważ wybierają oni nie tylko produkt, ale również sprzedawcę produktu. Pozytywne User Experience będzie skutkować tym, że klient wybierze na, a nie konkurencję. Jeśli zapewnimy idealne UX naszej grupie docelowej, to nasza firma szybko wybije się spośród innych firm, które o to nie zadbały. Tak więc wniosek jest prosty - dobre UX jest podstawą dobrych wyników naszej firmy. Jeśli chcemy się rozwijać jako przedsiębiorstwo to powinniśmy zadbać o to, aby doświadczenia naszych użytkowników były jak najlepsze.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj