USA testują roboty wyposażone w karabiny maszynowe

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Korpus Piechoty Morskiej USA testował ostatnio zdalnie sterowane roboty lądowe, które okazują się przydatne zarówno przy transporcie sprzętu jak i w działaniach bojowych. Wyposażone w ciężkie karabiny maszynowe potrafią być zabójczo niebezpieczne.

 

Robot o nazwie Multi-Utility Tactical Transport (MUTT) został opracowany przez General Dynamics Land Systems, który zajmuje się produkcją czołgów i lekkich pojazdów opancerzonych. Koncern ten jest własnością znanej firmy zbrojeniowej General Dynamics, która zyskała na popularności dzięki rozwijanym projektom robotów humanoidalnych i czteronożnych.

Maszyna MUTT jest bardzo dobrze przystosowana do działań w terenie pustynnym. Wyposażona w kamery i sensory zapewnia doskonały obraz operatorowi i jest stosunkowo łatwa w obsłudze - wystarczy tablet i manipulator drążkowy. Robot może posiadać ciężki karabin maszynowy i brać udział w walce lub odgrywać drugorzędną rolę przy przewożeniu żywności, amunicji i sprzętu.

Testy pokazały, że platforma MUTT sprawuje się doskonale, lecz armia USA zainteresowana jest opracowaniem w pełni autonomicznej wersji maszyny, która słuchałaby rozkazów człowieka i samodzielnie wykonywałaby wyznaczone działania. W połączeniu z autonomicznymi dronami, które funkcjonowałyby niczym zwiadowcy, roboty lądowe wyposażone w karabiny mogą okazać się naprawdę niebezpieczne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj