USA mogą używać fal dźwiękowych do przejęcia kontroli nad komputerami

Kategorie: 

www.youtube.com
Wyścig zbrojeń pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją trwa i nietrudno jest to zauważyć. Amerykanie wciąż pracują nad coraz lepszą bronią a wojskowi tym razem stwierdzili, że za pomocą fal dźwiękowych można włamać się do komputerów, które nie są podłączone do sieci. W ten sposób można sparaliżować systemy kontroli we wrogich statkach.

 

W 1962 roku, gdy doszło do kryzysu kubańskiego i pojawiło się realne zagrożenie wojną pomiędzy ZSRR a USA, do Kuby zbliżały się radzieckie statki wiozące materiały militarne. Wojskowi teraz uważają, że gdyby doszło w przyszłości do podobnej sytuacji, Stany Zjednoczone mogą wykorzystać fale dźwiękowe, które przekształciłyby się w złośliwe sygnały elektryczne. Zakłócenie powietrza wprawi w ruch membranę głośników, co utworzy sygnał elektryczny, składający się z zer i jedynek. Ukierunkowując ten sygnał można będzie przejąć kontrolę nad statkiem.

 

Analityk ds. bezpieczeństwa narodowego Peter Singer powiedział, że metoda ta daje nowe możliwości na morzu. Jego zdaniem można ją wykorzystać jako formę ostrzegania swojego wroga, w przypadku gdyby nadciągała flota okrętów a Stanom Zjednoczonym zależałoby na uniknięciu wymiany ognia. Metoda ta prawdopodobnie będzie miała swoje zastosowanie nie tylko w przypadku wrogich okrętów.

 

 

Źródło: http://www.nextgov.com/cybersecurity/2013/11/next-us-weapon-sea-could-be-music/73826/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj