USA chce prowadzić manewry wojskowe w systemie rozszerzonej rzeczywistości

Kategorie: 

Źródło: US Army/Peggy Frierson
Amerykańska armia będzie rozwijać specjalny program, przeznaczony do prowadzenia manewrów wojskowych. Dzięki niemu, ćwiczenia militarne będą w przyszłości prowadzone w rozszerzonej rzeczywistości, co pozwoli zmniejszyć koszta oraz zwiększyć efektywność treningów.

 

Program o którym mowa nosi nazwę Future Holistic Training Environment Live Synthetic. Żołnierze biorący udział w ćwiczeniach będą wyposażeni w specjalne gogle, słuchawki i inną technologię a rozszerzona rzeczywistość będzie symulować prawdziwe działania wojenne i przypominać w pewnym stopniu grę wideo z jednym wyjątkiem - armia będzie mogła dosłownie brać w niej udział. Technologia ta całkowicie odmieni sposób, w jakim przeprowadzane są manewry wojskowe.

 

Wróg pojawiający się w rozszerzonej rzeczywistości, będzie sterowany przez innych żołnierzy, którzy również będą odbywać takie ćwiczenia ale w innych, odległych bazach wojskowych. Całość będzie przypominać żywą wersję gry komputerowej "Call of Duty". Pełna implementacja tego systemu planowana jest do roku 2025.

 

 

Źródło: http://www.dvice.com/2014-4-2/us-armys-future-war-games-take-place-augmented-reality

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj