US Navy chce zaczipować wszystkich ludzi na świecie

Kategorie: 

Źródło: Internet
Już od wielu lat słyszymy o tym że wszyscy ludzie "koniecznie" muszą zostać zaczipowani - bo zagrażają nam terroryści, bo potrzebujemy bezpieczeństwa i tak dalej. Wśród zalet jakie wymieniają zwolennicy tego procederu to możliwość wykonywania płatności "ręką", gdzie umieszczany jest czip, czyli nie musimy nosić ze sobą portfela i pieniędzy a tym samym nikt nas nie będzie mógł okraść.

 

Jednak wszczepiony czip posiada o wiele więcej zastosowań - posłuży nam niczym dokument tożsamości i pozwoli monitorować nasz stan zdrowia. Z kolei umieszczony w nim nadajnik GPS pozwoli śledzić naszą lokalizację. Dziś czipuje się psy i koty, więc dlaczego nie ludzi? Zwolennicy czipowania uważają, że dzięki tej technologii w ciągu kilku minut odnajdziemy swoje zagubione dziecko.

 

Z drugiej strony, czip będzie w naszym organizmie przez całe nasze życie co oznacza, że przez cały czas będziemy tak jakby monitorowani - 24 godziny na dobę. Śledzenie cudzej aktywności na Facebooku, szpiegujące smartfony, samouruchamiające się kamery/mikrofony w naszych urządzeniach oraz kamery wyposażone w systemy rozpoznawania twarzy zainstalowane na mieście czy w biurowcach to małe piwo w porównaniu do zaczipowania człowieka.

Największym zwolennikiem czipowania ludzi jest transhumanista oraz kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Zoltan Istvan. Jest to osoba która mówiąc ogólnie chce abyśmy wszyscy stali się pół ludźmi i pół robotami - takimi wieczie żyjącymi hybrydami których życie byłoby podtrzymywane sztucznie dzięki technologii. Mielibyśmy w sobie niezliczoną ilość czipów, wzrok niczym filmowy "Terminator" a nasz mózg byłby stale podłączony do internetu.

 

Brzmi to jak science fiction, ale naukowcy aktywnie pracują nad taką przyszłością a wszystko prawdopobodnie zacznie się od masowego czipowania wszystkich ludzi. Jak donosi The Sun, przedstawiciele marynarki wojennej USA spotkali się z Zoltanem Istvanem i rozmawiali z nim właśnie na temat połączenia człowieka z maszyną. Wojskowi dopytywali się zwłaszcza o możliwości czipowania wszystkich mieszkańców naszej planety, tak aby można było ich śledzić.

 

Z punktu widzenia osoby która nie ma niczego do ukrycia, nie ma się czego obawiać, lecz taka technologia daje służbom i władzom kolejne narzędzia do masowej inwigilacji. Wielu ludzi wciąż ma opory przed zaczipowaniem ale odpowiednia propaganda mediów zrobi swoje, a coś co dziś jest dobrowolne, wkrótce może stać się obowiązkiem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika X

Bycie zaczipowanym to jak

Bycie zaczipowanym to jak życie w niewoli, w więzieniu swojego ciała. Jeśli będą Ci wywoływali ból fizyczny kiedy tylko i ile tylko będą chcieli, odechce Ci sie wszystkiego. Będziesz w złym stanie, nie będziesz umiał myśleć, skupić się na dłużej, zrobią z Ciebie rośline.
Wszyscy którzy będą chcieli ulepszyć świat, a będą niewygodni dla rządzących właśnie w taki sposób skończą. Plus tych "kilku" na których będzie trzeba poeksperymentować, nie myśl, że nie trafi na Ciebie. W końcu nikt na dobrowolne tortury się niezgodzi, a będzie trzeba technologie na kimś sprawdzić.
Dopiero gdy jesteś w więzieniu doceniasz wolność i uwierz mi, że jaka kolwiek rzeczywistość była by lepsza niż mieć w sobie coś co cię kontroluje cały czas, sprawia ból, wywołuje choroby itd. Jak się czujesz przed pójściem do dentysty, gdy ząb bardzo boli. Jakbyś się czuł gdybyś taki ból odczuwał stale, w najważniejszych dla Ciebie sytuacjach życiowych.
Było by to niszczenie związków, relacji między ludzkich, jedności, wprowadziło by to kompletny chaos itd. Resztę można sobie wyobrazić.
Nie dajcie się prowokować ludziom jak blabla który specjalnie miesza w komentarzach i psuje klarowność wypowiedzi.

Portret użytkownika asdf1345

To ostatnie zdanie "Wielu

To ostatnie zdanie "Wielu ludzi wciąż ma opory przed zaczipowaniem ale odpowiednia propaganda mediów zrobi swoje, a coś co dziś jest dobrowolne, wkrótce może stać się obowiązkiem." brzmi całkiem jakby ów artykuł uprawiał taka właśnie progagandę - niby neutralny, momentami nawet krytyczny, ale ostatecznie mniej lub bardziej delikatnie usiłuje sugerować, że tak właśnie będzie i że po pierwsze nie jest to wcale nie takie złe, a po drugie i tak nieuniknione. Taki jest właśnie wydźwięk tego artykułu (a w szczególności jego zakończenia).

Portret użytkownika John Moll

Niestety my jako zwykli

Niestety my jako zwykli ludzie nie mamy zbyt wielkiego wpływu na wydarzenia na świecie. Jeśli zechcą nas zaczipować, to po prostu to zrobią a sposobów mają wiele - zastraszanie obywateli i propaganda mediów to niektóre z nich. Oczywiście ludzie mogą się buntować ale władza należy do tych co ustanawiają prawo. Kiedyś mogą zrobić tak że czipowanie będzie obowiązkowe i nie zrobisz zakupów w sklepie, nie będziesz mógł wejść na teren danego obiektu np. do urzędu itd. Co wtedy ludzie zrobią?

Portret użytkownika gus

my jako zwykli ludzie mamy

my jako zwykli ludzie mamy ogromny wpływ tylko nie jesteśmy tego świadomi, jest nas tylu że zadeptamy każdego który wpadnie na ten pomysł, nawet nie trzeba mówić NIE DZIĘKUJĘ, deptać można w milczeniu :P, wystarczy wstać od tv, przerwać oglądanie serialu, internetu i wyruszyć by deptac Biggrin

Portret użytkownika John Moll

Zgadzam się, ale musieliby to

Zgadzam się, ale musieliby to zrobić WSZYSCY, bez wyjątku. Potrzebna jest ogólnoświatowa mobilizacja, dobra organizacja, odwaga i możliwość postawienia się armii, która szybko zaczęłaby pacyfikować poszczególnych ludzi. To musiałby nastąpić masowy zryw, którego nie dałoby się tak po prostu zignorować.

Portret użytkownika K7

Zwolennicy chipowania z góry

Zwolennicy chipowania z góry zakładają ,że uczciwi ludzie nie mają się czego obawiac . A skąd wiadomo ,że ktoś jest nieuczciwy? Dlaczego mam byc kontrolpwany 24 h? Co z moja prywatnością , emocjami , uczuciami? A może o to chodzi , aby zmuszać ludzi do okreslonych zachowań i wywoływać agresje i impulsem wydać rozkaz : ZABIJ. I może to być matka , ojciec , dziecko itd. Nigy w życiu na to nie pozwolę . Urodziłem bez tego gówna i bez niego umrę . nikomu nie pozwolę manipulować sobą. 

Portret użytkownika Ive

Zaczipowanie ludzi

Zaczipowanie ludzi wprowadzane przez NWO, za ktorym stoja mozni tego swiata , bedzie finalnie potrzebne do masowego pozbywania sie ludzi.Zaczipowani ludzie moga byc usmierceni po wyslaniu przez centrale monitorujaca odpowiedniego sygnalu.Ta sama droga mozna ludzkosci przeslac roznego rodzaju chorobska , ktore finalnie w krotkim czasie tez doprowadza do masowej smierci.Czip posiada znak bestii 666 .Czip ma w skladzie ciekly lit (pierwiastek chemiczny Li, o liczbie atomowej 3) i to on bedzie powodem powstawania ciezkiej choroby wrzodowej skory , ktora doprowadza do smierci.Sam w sobie wyrzadzic moze tylko zlo i wlasnie po to zostal wymyslony z liczba 666.
Osobiscie wierze ,ze nigdy do oczipowania na masowa skale nie dojdzie , wazne zeby  sie nie godzic na oczipowanie wolentariacko.Trzeba pamietac ,ze w tym przypadku byloby to  podpisaniem cyrografu.

Portret użytkownika Pola

Nie wiem czy załapałeś/łaś

Nie wiem czy załapałeś/łaś znaczenie słowa produktywny (w sensie dla państwa... że zarabiasz, że płacisz podatki), bo jest subtelna różnica między czyjąś produktywnością a jego sprawnością (co jak mniemam miałeś/łas na myśli).A idąc tropem twoich słów to już jak się człowiek rodzi to zaczyna umierać. Chcesz mi powiedzieć, że prawidłowo by było zabijać ludzi po 60-65 roku życia? Bo co, bo dalej nie ma sensu? 

Portret użytkownika blabla

Pewnie, że tak. Jaki sens

Pewnie, że tak. Jaki sens jest żyć w takim wieku?
Myślisz tylko o starości. Nie masz już planów na przyszłość, bo w każdej chwili możesz umrzeć.
65-67 lat to już już jest wiek w którym wegetujesz.
W sumie uważam, że maks 35 lat. Ludzie zdrowi, młodi i silni powinni żyć a reszta - tabletka ostatniej woli.

Portret użytkownika poczatkujacy

to ty sie powinienes

to ty sie powinienes czlowieku leczyc jesli dla ciebie czlowiek 60 letni nie powinien zyc To ludzie w pelni sil doswiadczeni zyciowo madrzy i niejednemu lub niejednelj z nich powinienes buty nosic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika blabla

powyżej 35-lat to już są

powyżej 35-lat to już są niereformowalni konserwatyści.
Nic pożytecznego nie przynoszą w obecnych czasach oprócz spowalniania technologii i wprowadzania zacofania, bo ciężko im jest nadążyć.
Można nie stosować radykalnych metod, lecz przenieść takich starszych ludzi na osobną wyspę/kontynent, gdzie będą sobie sami siedzieć i nie wtrącać się do młodych.
Szczególnie te stare wszystko wiedzące babcie i dziadki.

Strony

Skomentuj