US Army otrzyma bezzałogowce, przypominające ptaki

Kategorie: 

Źródło: prioria.com
Obecne drony jakie są w użyciu mają to do siebie, że są przede wszystkim łatwe do zauważenia i zestrzelenia. Dlatego też amerykańskie wojsko otrzyma niewielkie bezzałogowce, które dzięki specjalnemu zaprojektowaniu są trudne do namierzenia.

 

Drony Maveric ważą tylko jeden kilogram i są tak małe, że można je uruchamiać ręcznie bądź wystrzeliwać z 15-centymetrowej tuby. Maszyna potrafi latać z prędkością 100 km/h na wysokości do około 7.5 kilometra. Jej wielkość, giętkie skrzydła oraz specjalnie zaprojektowane kształty powodują iż będąc w powietrzu nie zwraca na siebie uwagi, natomiast na wysokości 100 metrów przestaje być słyszalny dla ludzi. Maveric będzie korzystał z tych zalet podczas prowadzenia obserwacji i gromadzenia informacji wywiadowczych.

 

Bezzałogowiec posiada jedynie podwieszaną, wysuwaną kamerę, która potrafi uchwycić obraz niemal pod każdym kątem i może pracować nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Obecna wersja maszyny przypominającej ptaka nie posiada zamontowanej broni, jednak to się prawdopodobnie zmieni w przyszłości. Według obecnych prognoz, Maveric zostanie wykorzystany po raz pierwszy już w grudniu tego roku.

 

 

Źródło: http://prioria.com/products/maveric-uas.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj