Uczeni opracowali system, który wykryje przestępców zanim złamią prawo

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
System, który identyfikuje przyszłych przestępców i uruchamia alarm jeszcze zanim dana osoba złamie prawo, znany jest dziś jedynie z filmu "Raport Mniejszości". Nie oznacza to jednak, że służby nie będą zainteresowane taką technologią. Specjalny system kamer tego typu powstaje właśnie w Wielkiej Brytanii.

 

Na dzień dzisiejszy rzeczywistość przestawiona w "Raporcie Mniejszości" jeszcze nas nie dotyczy ale wszystko najwyraźniej zmierza właśnie w tym kierunku. Naukowcy z Cardiff University opracowali system futurystycznych kamer CCTV, który potrafi zaalarmować policję jeszcze zanim podejrzany popełni przestępstwo.

 

Technologia jest obecnie we wczesnym etapie rozwoju. Obecnie potrafi ona jedynie analizować ruchy człowieka aby przewidzieć, czy dojdzie do bójki. Gdy system uzna, że podejrzany ma zamiar kogoś zaatakować, policja natychmiast zostanie o tym poinformowana - zanim osoba podejrzana rzeczywiście popełni przestępstwo.

 

Futurystyczny system nie jest jeszcze na tyle rozwinięty ale z pewnością da początek przyszłym, bardziej zaawansowanym technologiom. Po prostu pewnego dnia możemy zdać sobie sprawę z tego, że film "Raport Mniejszości" przestał być jedynie filmem, a naszą rzeczywistością.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Chubchub

Zamiast opierać się na

Zamiast opierać się na podstawie filmu "Raport Mniejszości", który nijak ma się do artykułu, to raczej autor John Moll powinien odnieść się do serialu "Person of Interest". Jest przecież ogromna róźnica między sztucną inteligencją, a jasnowidzami.

Skomentuj