Ucz się, ucz. Bo nauka to potęgi klucz! Jak się uczyć w dobie pandemii?

Kategorie: 

Źródło: AdobeStock

Pandemia wszystkich nas zaskoczyła. Nikt się nie spodziewał tego, z czym musimy się mierzyć. Zalecenia są jasne – zostań w domu, jeśli możesz. Większość aktywności przeniosła się dzisiaj do sieci. Jedną z nich jest nauka. Dla wielu z nas to nic nowego – już od lat korzystamy z programów i aplikacji, które umożliwiają zdalną edukację. Dziś ich popularność rośnie. Jak się uczyć bez wychodzenia z domu? Podpowiadamy.

 

Nauka języków

Na początek kilka słów o nauce języków. Nie ma nic prostszego, o ile tylko dobrze się do niej przygotujemy. Takim przygotowaniem niech będzie ściągnięcie aplikacji Babbel, która stanowi doskonałe, nowoczesne, wygodne narzędzie do nauki języka. Możemy uczyć się angielskiego i niemieckiego, wybierając różne poziomy zaawansowania, kategorie i tematy. Dzięki aplikacji nie musimy już wychodzić z domu i odbywać czasochłonnych podróży po mieście, by dowiedzieć się czegoś nowego. Uczymy się, skąd chcemy – również z własnego domu. Wystarczy kwadrans dziennie, by uzyskać spektakularne efekty. Liczy się oczywiście sumienność, regularność, ale we wszystkim tym pomaga aplikacja. Babbel pozwala nam przyswajać nowe słówka, zwroty, uczyć się konwersacji, a nawet szlifować wymowę. Wygodnie, bezpiecznie, nowocześnie.

Webinary i wykłady

Ale nie tylko języków możemy się uczyć z własnej kanapy. Świetnym pomysłem na nieustanne rozwijanie swoich umiejętności – nawet w dobie epidemii – jest branie udziału w webinarach, czyli wykładach online organizowanych nawet przez najlepsze uczelnie. W wielu przypadkach możemy korzystać z nich całkowicie za darmo, zapisując się jedynie w wyznaczonym miejscu w sieci. Tym sposobem mamy szansę uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez najbardziej cenionych naukowców. Ale nie tylko! Bo webinary organizowane są również przez prywatne firmy, umożliwiające osobom zainteresowanym daną branżą poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności. Bierzmy w nich udział, a już po pandemii z pewnością niejednokrotnie zabłyśniemy wśród znajomych, rodziny i współpracowników.

Konferencje i spotkania branżowe

Wiele osób zastanawia się, jak dziś, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, rozwijać się zawodowo. Warto skorzystać z oferty konferencji i spotkań online, które są dzisiaj bardzo popularne. Właściwie wszystkie wielkie, popularne wydarzenia przenoszą się teraz do Internetu. Nic dziwnego – bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Wszystkie te wydarzenia, które dotąd odbywały się w Warszawie, są dostępne dla osób z całej Polski. Największe spotkania ekspertów, branżowe eventy – wszystko to mamy na wyciągnięcie… klawiatury. To okazja, z której żal nie skorzystać. Do dzieła!

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj