Uber chce wprowadzić latające taksówki

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/Aurora Flight Sciences

Amerykańskie przedsiębiorstwo Uber Technologies chce nawiązać współpracę między innymi z Aurora Flight Sciences - firmą specjalizującą się w produkcji bezzałogowych maszyn latających. Uber zapowiada, że w ciągu kilku lat zaprezentuje nowoczesny środek transportu, jakim będzie latająca taksówka.

 

Latające samochody zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Podróżując wysoko nad powierzchnią ziemi możemy znacznie szybciej dotrzeć do celu i ominiemy korki, więc jest to faktycznie interesująca alternatywa dla transportu lądowego. Liczne firmy z całego świata rywalizują między sobą o to która z nich jako pierwsza wprowadzi swój pojazd do powszechnego użytku. W chwili obecnej największe sukcesy osiąga słowacka firma Aeromobil.

 

Tymczasem Uber rozwija projekt latających taksówek, które będą przewozić pasażerów z jednego miejsca do drugiego. Maszyny tej firmy mają zadebiutować w 2020 roku w Dallas-Fort Worth w Teksasie oraz w Dubaju. Taksówki Ubera będą elektryczne, pozwolą na transport jednej osoby wraz z niewielkim bagażem. Jako pojazd pionowego startu i lądowania nie będą wymagały pasa startowego.

 

Początkowo transport drogą powietrzną ma kosztować 1,32 dolara (tj. ponad 5 złotych) za każdą pokonaną milę (1,6 kilometra). Pojazdy będą obsługiwane przez pilota, lecz docelowo latające taksówki Ubera staną się w pełni autonomiczne.

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-uber-flyingcars-idUSKBN17R28J

http://www.businessinsider.com/uber-partners-with-aurora-flight-sciences-on-flying-taxis-2...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj