Twórcy AdBlockera Plus zarabiają na... reklamach

Kategorie: 

Źródło: Internet
Chyba każdy z nas wie do czego służy program o nazwie AdBlock Plus - aplikacja blokuje wszystkie reklamy, których z jakiegoś powodu po prostu nie chcemy oglądać. Taką możliwość przynajmniej zapewniają nam twórcy. Okazuje się jednak, że prawda jest nieco inna a biznes związany z blokowaniem reklam jest opłacalny bardziej niż nam się wydaje.

 

AdBlock Plus został stworzony przez firmę Eyeo, która oferuje dość nietypową usługę i szczerze mówiąc jest to trochę nie w porządku wobec ludzi, którzy ściągają specjalne aplikacje z nadzieją że nie zobaczą tych wszystkich reklam. Chodzi o tzw. akceptowalne reklamy (Acceptable Ads) - "białe listy" dopuszczalnych reklam które i tak pojawią się na naszym urządzeniu.

 

Eyeo udostępniła swój pomysł innym twórcom aplikacji blokujących reklamy, takich jak Peace czy Crystal, które przeznaczone są np. dla najnowszego systemu operacyjnego Apple - iOS 9. Jeśli ktoś korzysta z adblockerów może zauważyć, że program niektóre reklamy przepuści - są to reklamy firm, które specjalnie zapłaciły za to.

 

Ile można zarobić na takim biznesie? Okazuje się że korporacje takie jak Google, Microsoft czy Amazon przekazują firmie Eyeo nawet 30% przychodu z reklam wygenerowanego przez niezablokowane reklamy. Twórcy AdBlockera Plus oferują również możliwość umieszczenia reklam danej firmy na "białej liście" przy opłacie od 1,000 do 5,000 Euro za miesiąc.

 

 

Źródło: http://uk.businessinsider.com/adblock-plus-acceptable-ads-policy-2015-9

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Zgadzam się i można to

Zgadzam się i można to odnieźć do wielu innych kwestii:

- firmy zbrojeniowe zarabiają na wojnach i masowych mordach (Syria, Irak, Libia),

- rządy zarabiają na hodowli ludzi,

- USA zbroi się i zyskuje dzięki sztucznym zagrożeniom (Al-Kaida).

Tworzy się problemy i powstają instytucje, które je rozwiązują.

Skomentuj