Twórca plecaków odrzutowych chce zbudować latające samochody
Image
Opracowanie autonomicznych samochodów, które faktycznie potrafiłyby poruszać się po jezdni bez powodowania wypadków, zajmuje długie lata. Jeszcze większym wyzwaniem jest zbudowanie autonomicznych latających samochodów a liczne korporacje na świecie postanowiły spróbować swoich sił.
W rzeczywistości, prace nad latającymi samochodami zostały w znacznej mierze ułatwione. Technologia dronów zrobiła swoje i to od niej czerpie się wiedzę w kwestii autopilota czy stabilizacji pojazdu. Sterowanie takimi niewielkimi maszynami również zostało sprowadzone do odpowiedniego poziomu, dzięki czemu praktycznie każdy z nas nauczyłby się je obsługiwać w krótkim czasie.
Każda korporacja ma swoje koncepcje na latające samochody. W niektórych przypadkach, pojazdy posiadają skrzydła niczym samolot, przez co wymagany jest pas startowy i licencja pilota. Jednak zazwyczaj przypominają one drony - posiadają specyficzny układ śmigieł, a przede wszystkim są duże, masywne i zawierają kabinę dla pasażerów.
Autonomiczna latająca taksówka EHang 184
Koncepcja autonomicznego latającego samochodu korporacji Airbus
Wiele korporacji rywalizuje między sobą o to, która z nich jako pierwsza wprowadzi latający samochód na rynek. Do wyścigu przyłączyła się właśnie firma JetPack Aviation, która opracowała zaawansowany plecak odrzutowy JB-10. Dyrektor generalny David Mayman przedstawił wizję swojego pojazdu przyszłości na łamach magazynu New Atlas.
Źródło: Jetpack Aviation
JetPack Aviation chce zbudować latający samochód pionowego startu i lądowania, który osiągałby prędkość maksymalną 145 km/h. Jak wspominaliśmy wcześniej, technologia dronów znacznie ułatwia do zadanie. Jednak jeśli maszyna ma być zasilana energią elektryczną, w tym momencie pojawia się problem - przy dzisiejszych bateriach, latające samochody nie mogłyby pozostać długo w powietrzu. Przykładowo wspomniany plecak odrzutowy JB-10 pozwala jedynie na 10-minutowy lot.
Źródło: Jetpack Aviation
Jeśli w przyszłości faktycznie mamy korzystać z latających taksówek czy samochodów, muszą nam zapewnić możliwość podróżowania na długie dystanse, np. z jednego województwa do drugiego, albo z południowej Polski do północnej. Kolejna istotna kwestia to zapewnienie bezpiecznego lotu. Nawet autonomiczne samochody, poruszające się po jezdni, powodują czasem wypadki, a co dopiero autonomiczne latające samochody?
- Dodaj komentarz
- 1029 odsłon
Jezeli trzeba sie
Jezeli trzeba sie skoncentrowac na zrodlach energi to podam swoje zdanie.istnialaby moze mozliwosc wynalezienia bateri antygrawitacyjnej ktora posiadalaby w sobie grawitacje i ta grawitacja tworzylaby ruchem okreznym pola grawitacyjne ktore wytwarzaloby czasteczki atomowe laczace sie ze soba i nastepnie pojawiala by sie tzw fuzja ktora wytwarzalaby fale antygrawitacyjne czyli niechciana grawitacje to tylko moje zdanie.
za to co napisałeś dostaniesz
Dodane przez Donim5 (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Jezeli trzeba sie
za to co napisałeś dostaniesz nagrode nobla .rozwiązałeś problem grawitacji w kilku zdaniach .......szacun