Twórca gry Call of Duty przygotuje Stany Zjednoczone do przyszłych konfliktów zbrojnych

Kategorie: 

Źródło: Call of Duty
Wygląda na to, że niektóre gry komputerowe mogą mieć bardzo wiele wspólnego z naszą przyszłością. Jak donoszą media, twórca popularnej gry Call of Duty został właśnie zatrudniony aby przygotować Stany Zjednoczone do przyszłych konfliktów zbrojnych.

 

Pentagon postanowił wynająć Dave'a Anthony'ego, aby ten pomógł Stanom Zjednoczonym opracować wizualizację przyszłych wojen, w których Amerykanie mogliby brać udział. Tym samym pozwoli to przygotować się na przyszłe zagrożenia.

 

Chodzi konkretnie o grę Call of Duty: Black Ops II. Osoby niezaznajomione z tematem informujemy, że jest to gra, która przedstawia wybuch nowej zimnej wojny między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Przedstawiony konflikt toczy się w 2025 roku a strony rywalizują ze sobą o surowce.

 

Pomysł aby wynająć twórcę tej gry przyszedł nagle i całkiem niespodziewanie, gdy były urzędnik Pentagonu, Steven Grundman, zobaczył jak jego syn gra w wyżej wymienioną grę komputerową. To właśnie wtedy przyszła mu myśl do głowy, że Stany Zjednoczone nie myślą kreatywnie w kwestii przyszłych zagrożeń.

 

Okazało się, że Call of Duty jest tak realistyczną grą iż może pomóc w przygotowaniach do przyszłych wojen i różnych zagrożeń, jakie mogą wystąpić na terenie USA. Wraz z zatrudnieniem Dave'a Anthony'ego wiązane są nadzieje, że pozwoli on zmienić sposób myślenia ekspertów, który zajmują się predykcją przyszłych konfliktów.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkogramy.pl

 

Źródło: http://tylkogramy.pl/wiadomosc/tworca-call-duty-pomoze-usa-przygotowac-sie-przyszlych-wojen

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Coyote

Call of Duty realistyczne ?

Call of Duty realistyczne ? Śmieszna gierka gdzie samemu wykańczasz tabuny wrogów i regenerujesz się po przyjęciu serii z kałacha na klatę jak odpoczniesz parę sekund za osłoną ? "Rywalizujące" serie Cod i Banttlefield to tylko toporne propagandowe agitki za pieniądze pentagonu . Gry z jajem to np Red orchestra 2 , stalker misery czy nawet stary vietcong . Realistyczne i wymagające myślenia .

Skomentuj