Transfuzja młodej krwi sposobem na długowieczność

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Amerykańska firma Alkahest przeprowadziła eksperyment, który polegał na pobraniu krwi od młodych ludzi i wstrzyknięciu jej do organizmu starszej myszy. Badania wykazały, że młoda krew ma właściwości wręcz odmładzające.

 

Dotychczasowe badania potwierdziły, że wymiana krwi między młodą a starą myszą daje niesamowite efekty. Starsze osobniki otrzymały dodatkowe siły witalne a ich mózgi zostały dosłownie odmłodzone, ale efekt u młodszych osobników był dokładnie odwrotny - ich mózgi z kolei zaczęły wykazywać oznaki starzenia.

 

Krew, a właściwie osocze młodej krwi, potrafi zregenerować nie tylko mózg, ale także inne organy, takie jak serce czy wątroba. Sakura Minami i jej zespół badawczy postanowiła sprawdzić, czy krew młodych ludzi posiada takie same właściwości. Pobrano więc próbki krwi od osób w wieku 18 lat i dwa razy w tygodniu wstrzykiwano ją 12-miesięcznym myszom.

 

Efekty zaobserwowano już po trzech tygodniach. Starsze myszy, po otrzymaniu młodej ludzkiej krwi, zostały poddane różnym testom fizycznym i umysłowym. Badacze ustalili, że gryzonie poddane eksperymentowi zachowywały się tak jakby miały dopiero 3 miesiące - sprawność fizyczna, pamięć oraz umiejętności poznawcze uległy wyraźnej poprawie. Firma Alkahest twierdzi, że ich praca może przyczynić się do powstania nowej terapii, która będzie polegała na przetaczaniu młodej krwi starszym osobom. Coraz częściej mówi się, że świeża krew może być lekiem na długowieczność.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Wreszcie ktoś potwierdził co

Wreszcie ktoś potwierdził co sam zauważyłem. Mój ojciec jak miał operacje to musiałem oddać krew. W centrum krwiodawstwa powiedziałem Pani pielęgniarce że to krew dla mojego ojca, ona zaś powiedziała że dobrze że to powiedziałem bo dzięki temu przetoczą właśnie tą krew dla ojca - domyślnie idzie chyba najstarsza żeby nie wyrzucać przeterminowanej krwi. Po operacji ojciec odmłodział z wyglądu o 5 lat i to matka też zauważyła, ja już się domyślałem że to przez tą krew i wreszcie ktoś to potwierdził. Pozdrawiam ambitnych ludzi czytających tylkonauka.pl 

Portret użytkownika koleś

to teraz sobie pomyśl jakby

to teraz sobie pomyśl jakby dostał on tą krew od myszy, byłby zapewne niemowlakiem.

Skoro krew od młodych ludzi odmładza stare myszy to zapewne krew od młodych myszy odmładza starszych ludzi.

Skomentuj