Jak technologia odmieni nasze życie w 2025 roku?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Analitycy uważają, że dzięki technologii nasze życie stanie się w przyszłości o wiele lepsze i łatwiejsze. Stwierdzono, że teleportacja kwantowa będzie możliwa i powszechnie używana, wszystkie otaczające nas przedmioty staną się cyfrowe a ludzkość zwalczy niektóre poważne choroby i rozwiąże problem niedoboru żywności.

 

Według opublikowanego raportu "The World in 2025: 10 Predictions of Innovation", rozwój technologii doprowadzi do kolejnych przełomów i odmieni nasz świat. Stwierdzono, że panele słoneczne będą na tyle zaawansowane iż staną się głównym źródłem energii na całej planecie, celuloza na zawsze zastąpi ropę naftową a wszystkie pojazdy latające staną się elektryczne. Ponadto, niewielkie samoloty komercyjne staną się tak powszechne, że każdy z nas będzie mógł latać.

 

Analitycy uważają, że wszystkie przedmioty z jakich korzystamy na codzień, nasze samochody czy mieszkania, staną się cyfrowe. Z pewnością mieli na myśli tzw. Internet rzeczy. Według tej koncepcji, wszystkie przedmioty, które znajdują się przykładowo w mieszkaniu, mogą komunikować się ze sobą i wymieniać informacjami za pośrednictwem sieci komputerowej. Szacuje się również, że za 10 lat, cała Afryka będzie ze sobą połączona wirtualnie.

 

Kolejną kwestią jest zdrowie człowieka. Według raportu, coraz więcej badań naukowych będzie przeprowadzanych w celu poznania i zwalczania chorób psychicznych. Dzięki badaniom i modyfikacjom ludzkiego genomu, choroby takie jak cukrzyca typu 1 staną się uleczalne, natomiast leki na nowotwory będą o wiele bardziej skuteczne, jednocześnie ograniczając negatywne skutki uboczne. Ponadto, mapowanie genomu nowonarodzonych dzieci stanie się normą i pozwoli to na przedwczesne zidentyfikowanie chorób.

 

W przyszłości, problem z niedoborem żywności oraz jej wysokimi cenami zostanie rozwiązany dzięki postępom w technologii oraz przy korzystaniu z roślin modyfikowanych genetycznie. Badania dowiody jednak szkodliwość żywności GMO na zdrowie człowieka. Rozwiązując w ten sposób powyższy problem, automatycznie pojawia się kwestia zdrowia całej ludzkości.

 

Analitycy twierdzą również, że w 2025 roku człowiek jeszcze nie będzie w stanie się teleportować, ale badania nad taką możliwością staną się bardzo powszechne. Jednak kwantowa teleportacja będzie już możliwa i szeroko wykorzystywana do różnych celów.

 

Powyższa prognoza brzmi trochę zbyt optymistycznie. Eksperci uważają, że w przyszłości wszystkim ludziom będzie się żyło dobrze i dostatnie a technologia rozwiąże wszystkie problemy. Nie skomentowano jednak, czy w przyszłości nadal będą rozwijane technologie wojenne, np. bronie masowego rażenia, czy powstaną autonomiczne, uzbrojone maszyny niczym filmowy "Terminator". Technologia z pewnością nie pozwoli uniknąć wojen, które podobnie jak dziś, będą prowadzone w imię czyichś interesów.

 

 

Źródło: http://sciencewatch.com/tags/2025

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

loading...

Skomentuj