Te obuwie generują prąd elektryczny, wykorzystując ruch człowieka

Kategorie: 

Źródło: University of Freiburg
Jeśli mamy w przyszłości korzystać z tzw. technologii noszonej, czyli urządzeń elektronicznych wszytych w naszą odzież, to uczeni powinni opracować również metodę, która pozwoli zastąpić baterie. W Niemczech powstały obuwie wyposażone w specjalne urządenie, które generuje energię wykorzystując ruch człowieka.

 

W rzeczywistości technologia ta nie jest niczym nowym. Podobne wynalazki powstają na całym świecie i będą przydatne zwłaszcza gdy technologia noszona stanie się powszechna. Ekrany wszyte w naszą odzież nie będą już potrzebowały baterii a energia elektryczna będzie się generować dzięki urządzeniom, takim jak te, które powstały niedawno w niemieckim University of Freiburg.

Źródło: Źródło: University of Freiburg

 

Obuwie posiadają dwa oddzielne urządzenia które tworzą energię elektryczną, wykorzystując ruch między magnesami a cewkami - pierwsze dokonuje tego, gdy podczas ruchu uderzamy piętą o powierzchnię, drugie natomiast generuje prąd gdy nasza stopa znajduje się już w powietrzu i chcemy wykonać następny krok.

Źródło: University of Freiburg

 

Niestety ilość generowanego prądu elektrycznego jest bardzo mała. Korzystając z tej techniki raczej nie naładujemy naszego telefonu ale moc jest wystarczająca aby zasilić niewielkie sensory. Gdyby wynalazek generował więcej energii, można byłoby stworzyć samozawiązujące się obuwie.

 

 

Źródło: http://iopscience.iop.org/0964-1726/24/2/025029/article#sms506263s4g

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika nowoczesny

Technologia jest coraz

Technologia jest coraz bardziej zaawnsowana, maski do zasłaniania twarzy, kurtki termiczne, teraz jeszcze buty z ładowarką i bateią.  Trzeba nowinek jak najwięcej. kiedys jakis czas temu w internecie też widziałem ciekawe technologie mini kusza którą sie zakłądało na rękę. Jestem za nowinkami za kilka lat ubrania będą łądować energie. przydało by się wprowadzić maski anonymous z baterią słoneczną, oraz nowoczesne stroje kąpielowe które będę generować energię kinetyczną.  te buty są super ale im więcej bedzie nowinek technicznych tym lepiej.

Skomentuj